טלוויזיה על הפסים (צילום: חט' דובר המשטרה)
טלוויזיה על הפסים | צילום: חט' דובר המשטרה

שישה קטינים בני 13 נעצרו אתמול (א') בחבל לכיש בחשד שהניחו מכשולים על תוואי מסילת רכבת בשלושה מקרים שונים במהלך השבועות האחרונים. בסיום החקירה, זימן מפקד משטרת שדרות את הורי הנערים והסביר להם ולילדיהם על חומרת המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקרה הראשון, שאירע ב-28 במאי, דווח על סלעים כבדים שהונחו על מסילת הרכבת, מה שעלול היה לגרום להסטת קרונות ולהביא לאסון כבד. רכבת שחלפה במקום פגעה בסלעים וניזוקה כתוצאה מכך, אולם למרבה המזל היא המשיכה בדרכה.

במקרה השני, שאירע ב-2 ביוני, אותרה על הפסים עגלת קניות ובה אבנים וצינורות. במקרה השלישי, שאירע ב-7 ביוני, דווח כי טלוויזיה כבדה הונחה על המסילה בין המושב בית שקמה למבקיעים.

עגלת הקניות לאחר פגיעת הרכבת (צילום: חט' דובר המשטרה)
עגלת הקניות לאחר פגיעת הרכבת | צילום: חט' דובר המשטרה

צוות חקירה מיוחד החל בפעילות סמויה וגלויה שנמשכה כעשרה ימים יחד עם גורמי הביטחון של רכבת ישראל, ובסיומה נעצרו ששת החשודים, תושבי מושבים בחבל לכיש, שהודו במיוחס להם. בחקירתם, הם טענו כי הצבת המכשולים בוצעה כמעשה קונדס.

לאחר חקירתם, ובעקבות התייעצות עם פרקליטות מחוז דרום, הוחלט לשחרר את הנערים לביתם בתנאים מגבילים, בהם הרחקה מאזור פסי הרכבת. בנוסף, סוכם עם הנהלת המוסד החינוכי שבו לומדים החשודים כי מפקד התחנה יערוך מפגש עם כלל התלמידים בנושא.