חודש לאחר שעוכב לחקירה בחשד לשני נסיונות רצח ושוחרר, מיכאל מור שוב מאחורי סורג ובריח. המשטרה עצרה את העבריין שהשתחרר לאחרונה מהכלא והורחק מנהריה, ומעצרו הוארך ביומיים.

לפני כחודש מור הוזמן למשרדי היחידה המרכזית של מרחב הגליל בחשד למעורבות בשני אירועי ירי שאירעו במאי ובאפריל השנה. החשד הוא שמור, שעבר להתגורר ביקנעם מאז שחרורו מהכלא, היה מעורב בניסיון הרצח כמשלח. היום הוא הובא לבית משפט השלום בעכו, שם הוארך מעצרו ביומיים נוספים.

בתום החקירה, מור שוחרר לביתו באותם תנאים מגבילים שבהם הוא שוהה מאז שחרורו מהכלא, בהם: צו הרחקה מנהריה והחובה להתייצב בתחנת המשטרה בפרקי זמן שנקבעו לו. מור סירב לשתף פעלה עם השוטרים והכחיש כל קשר למעשים המיוחסים לו.

בתוך חודשיים: שני ניסיונות חיסול בעיר

מיכאל מור בביהמ"ש, ארכיון (צילום: גדעון וקנין)
מיכאל מור בביהמ"ש, ארכיון | צילום: גדעון וקנין

באפריל השנה אירע ניסיון חיסול בנהריה כשאלמונים פתחו בירי לעבר צעיר בן 24 שנסע במכוניתו ברחוב איסי לה-מולינו בשכונה הדרומית בנהריה, שעה שאזרחים חפים מפשע שהו ברחוב.

עדי ראייה דיווחו שכתוצאה מהירי איבד הצעיר את השליטה על כלי הרכב והתנגש בקיר בטון. מספר קליעים חדרו את צדה הימני של המכונית ופגעו בנהג, שהינו מוכר למשטרה כבעל עבר פלילי - והוא נפצע קשה באזור הירך ופונה לבית החולים בעיר. יחד עמו שהה ברכב צעיר נוסף, כבן 22, שנפגע באורח קל ופונה אף הוא לבית החולים.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע, כשכיוון החקירה המרכזי הוא ניסיון חיסול על רקע סכסוך בין עבריינים. חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית גליל. כחודשיים לפני כן, התרחש אירוע דומה בנהריה שהסתיים הרצח עבריין מוכר. אותו חיסול בוצע מרחק מטרים ספורים מתחנת המשטרה המקומית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק