השכן התלונן למשטרה. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
הגננת תועדה סוטרת לתינוק. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

לבית המשפט השלום בתל אביב הובאה הבוקר מטפלת תושבת העיר בת 43, החשודה בהתעללות בפעוטות חסרי ישע. בית המשפט שיחרר אותה למעצר בית בן 7 ימים.

שני הורים שונים הגישו בימים האחרונים תלונה במשטרת תל אביב כנגד האישה, המטפלת בשני התינוקות בני ה-10 חודשים יחדיו בביתה. אחת האמהות חשדה שהמטפלת מתעללת בבנה והחליטה להצמיד לעגלת התינוק צרור מפתחות ועליו דיסק-און-קי עם מכשיר הקלטה. המטפלת החשודה הוקלטה כשהיא מגדפת את התינוק במילות גנאי חריפות ואף נשמעה סוטרת לאחד מהם.

האישה, ילידת 1967, ניהלה בעבר משפחתון וכיום מטפלת בשני הפעוטות באופן פרטי. במהלך השבוע האחרון, לאחר שהתעוררו החשדות נגדה, החליטו ההורים שלא לשלוח את ילדיהם אל בית המטפלת וסיפרו לה כי הם "חולים". חקירת המשטרה בפרשה נמשכת.

עורך הדין ארז אבואב, המייצג את החשודה, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "מרשתי מכחישה מכל וכל מעשי אלימות כלפי התינוקות, היא מטפלת בילדים מעל 25 שנים ומעולם לא שמעה האשמות שכאלה".

לפני חצי שנה: מקרה דומה בתל אביב

בחודש יולי האחרון נחשף מקרה דומה, גם הוא בתל אביב. אמו של ילד אוטיסט בן 5, המטופל בגן מיוחד, התלוננה במשטרה לאחר שהבחינה בחבלות כחולות על כל חלקי גופו. כשפנתה אל הגננות כדי לקבל הסברים נאמר לה שהילד השתולל ונחבל במהלך הניסיון להשתלט עליו.

"הרמתי לו את החולצה וראיתי סימנים קשים על הגוף שלו", סיפרה האם בבכי לחדשות 2. "ניסיתי שוב להתקשר לגננת ולברר מה זה. פשוט הייתי בשוק. לא קיבלתי מענה לזה, קיבלתי התחמקויות. שאלתי אותה והיא ניתקה לי את הטלפון".

מעיריית תל אביב נמסר כי הילד נחבל בעת שהגננת ניסתה להושיב אותו על כיסא כדי שיירגע. בעירייה אומרים שהם רואים בחומרה את העובדה שהגננת לא דיווחה לאם על המקרה. בעקבות המידע נפתחה חקירה בנושא.