חשד להתעללות בכלבת לברדור בפתח תקווה: שוטרי תחנת משטרת פתח תקווה, בשיתוף עם אנשי עמותת "תנו לחיות לחיות", חילצו אתמול כלבה מסוג לברדור מבית בעיר, כשהיא במצב של תת-תזונה ומלאה בפרעושים וקרציות.

השוטרים והמתנדבים הגיעו למקום בעקבות דיווח על כך שבבית ישנה כלבה במצב הזנחה קשה. לאחר שחולצה מהמקום, היא הועברה היישר לטיפול וטרינרי. לדברי נהג האמבולנס שחילץ אותה, הכלבה הייתה קשורה לגזע עץ בחגורה באורך של כ-30 ס"מ, שבקושי אפשרה לה תנועה.

לכלבה לא היו מים ואוכל במקום. בבית נכחה אמו של החשוד בהזנחה, אך היא לא ידעה לומר לשוטרים כיצד הגיעה הכלבה למצב כזה. על אף שלא היה לשוטרים ולאנשי העמותה צו לחלץ את הכלבה, היא נלקחה מהמקום מפני שהייתה שעות ספורות ממוות.

מתכרבלים בשמחה במיטה? לא כולם (צילום: משטרת מרחב שרון)
לאחר הטיפול הווטרינרי | צילום: משטרת מרחב שרון

הווטרינר אליו הובאה הכלבה אמר כי "היא הגיעה במצב של תשישות מוחלטת, משקל גופה היה נמוך ב-10 ק"ג מהמשקל הרצוי. הכלבה הייתה אחרי המלטה עם עטינים גדולים ויבשים מחלב. היא עברה בדיקות דם כלליות בהן התגלה שהיא סובלת מאנמיה קשה כתוצאה מחסר תזונה. מבחינה נפשית, הכלבה מאוד מפוחדת ומסוגרת ומתקשה ליצור קשר עם בני אדם. קיבלה כמויות גדולות של מזון ובמקום ללעוס את המזון, שאבה את המזון במהירות רבה".

אנשי עמותת "תנו לחיות לחיות" הגישו תלונה נגד החשוד, ומשטרת מרחב השרון פתחה בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק