הורשע באונס. אטלקטה
החשוד באונס | צילום:

הבוקר הותר לפרסום כי נתין אריתראי נעצר ביום שבת בחשד לאונס אישה נכה. החשוד, ברהאנה אטקלטה, בן 24, נשוי ואב לילדה, חשוד שתקף את האישה באכזריות בביתה בשעות הלילה, ואנס אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה התלוננה כי ביום חמישי האחרון נכנס לביתה נתין זר בשעה שתיים לפנות בוקר. לדבריה, הפורץ החל לתקוף אותה ולאנוס אותה, תוך כדי שהוא מאיים עליה באמצעות סכין. בנוסף סיפרה כי הפורץ שדד ממנה סכום כסף לאחר המעשה.

עם קבלת התלונה החלו במשטרה לחפש אחר החשוד, והוא אותר ביום שבת על סמך הממצאים שנמצאו בדירה. היום הותרו לפרסום פרטי המקרה ופרטי זהותו של החשוד, ומעצרו הוארך בפעם השנייה. מחר הוא יובא שוב בפני שופט.

עו"ד אייל שמחוני, המייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית אמר בתגובה כי "החשוד קשר את עצמו לשהייה בבית המתלוננת ואף קושר את עצמו על לקיחת הכסף, כ-100 שקלים, אבל שולל מכל וכל את החשד החמור לאונס או תקיפה מינית כלשהי".

נעצר בזכות דגימת ד.נ.א

החשוד באונס נעצר בעבר בגין ביצוע מעשים מגונים, אך שוחרר ומעצרו התאפשר הודות להתאמה בין דגימת הד.נ.א שנלקחה מזירת האונס לנתונים שלו שנלקחו במעצר הקודם.

יונתן יעקובוביץ מהמרכז למדיניות הגירה ישראלית קרא בעקבות מעצר החשוד ליישם באופן מידי את החוק למניעת הסתננות ובנוסף, להרחיב את מאגר הד.נ.א לכל השוהים הבלתי חוקיים. "מדובר על מאגר ד.נ.א שהמשטרה החלה לאסוף ממסתננים שנפתח נגדם תיק בגין עבירה על חוק הכניסה לישראל. הדבר נעשה, באיחור רב, בעקבות העלייה החמורה באלימות של מסתננים והנסיבות המקשות על המשטרה לאכוף את החוק נגדם. אנו סוברים שביטחון אזרחי ישראל קודם לכל פגיעה כזו או אחרת בפרטיותם של מסתננים שבחרו לחדור באופן לא חוקי למדינת ישראל".

בחודש מאי נעצר נתין זר מחוף השנהב בחשד שאנס באיומי סכין צעירה בת 19 בתל אביב. על פי החשד, השניים עלו לדירתו של החשוד, הממוקמת בשדרות הר ציון בדרום תל אביב. מחקירה ראשונית עולה כי בשלב מסוים כפה עצמו החשוד על הצעירה, איים עליה בסכין ואנס אותה. כתוצאה מהמאבק עמו, נפצעה הצעירה באורח קל מאוד בידה. החשוד נמלט מדירתו, ובתום סריקות נרחבות שביצעה המשטרה הוא נעצר.

בחודש מרס נעצר נתין זר מאריתראה בחשד שפרץ לבית מגורים בשכונת יד אליהו בדרום תל אביב וניסה לבצע מעשים מגונים בילדה בת שמונה בזמן שישנה בחדרה. כתוצאה מהמעשים, החלה הילדה לבכות ואמה שישנה בחדר הסמוך התעוררה. כשנכנסה לחדר, הבחינה בפורץ מנסה לבצע בילדה את זממו, ומיהרה לנסות ולעצור אותו. בין השניים התפתח עימות והוא בתגובה דקר את האם, שנפצעה באורח קל-בינוני.