השר שלום שמחון (צילום: חדשות)
שלום שמחון | צילום: חדשות

מדור חדש בחדשות 2 באינטרנט יביא לכם מידי יום את דבריהם של המועמדים בפריימריז מהמפלגות השונות, בו הם יסבירו לכם הגולשים, למה כדאי לכם לבחור בהם. מפלגת העבודה תהיה הראשונה לערוך את הפריימריז, ולכן הראשון שיסביר לנו מדוע יש לבחור בו הוא השר שלום שמחון מהעבודה.

"במהלך שנות כהונתי בכנסת, החל משנת 1996 ובממשלה בחרתי לקדם נושאים הנוגעים לחקלאות, להתיישבות העובדת ולתושבי המגזר הכפרי בישראל, שאני רואה עצמי כנציגם, וכן לעסוק בנושאים כלכליים-חברתיים ובחיזוק הפריפריה.

כמו כן, במהלך כהונתי האחרונה כשר חקלאות הבאתי לשינוי פניו של משרד החקלאות, באמצעות הובלת שינויים מבניים ורפורמות, שנועדו לייעל את השירות לציבור ולהגדיל את רווחי החקלאים. לצד הפעילות למען החקלאים, פעלתי רבות למען הצרכן באמצעות הסדרת תקני איכות לפירות וירקות, הסדרת התוצרת האורגנית והבטחת אספקת תוצרת לצרכן במחירים סבירים. בנוסף, פעלתי לעידוד חקלאות שומרת סביבה, בין השאר באמצעות הפחתת השימוש בחומרי הדברה, עידוד השימוש במי קולחין ושימור השטחים הפתוחים, מקורות המים ומשאבי הטבע. גם את נושא רווחת בעלי החיים קידמתי רבות.

נושא פיתוח הכפר הוא אחד היעדים המרכזיים שהצבתי לעצמי, במטרה להביא להתחדשות המרחב הכפרי, חיזוקו ושגשוגו. משרד החקלאות השקיע בפיתוח תכניות, בתשתיות ציבוריות ביישובים כפריים וכן עודד הקמת עסקים קטנים ופעילות של תיירות חקלאית- כפרית.

הכפר בישראל והחקלאות הישראלית עומדים בפני אתגרים משמעותיים, לנוכח תהליכים הנוגעים לארבעת המרכיבים המרכזיים החיוניים לחקלאות: משבר המים, בעיית כוח אדם, החסר בקרקעות ובהון. המגזר הכפרי צפוי להתמודד בשנים הבאות עם בעיית הקרקעות המתמעטות, בעיקר במרכז, דבר שיחייב את הכנסת והממשלה לקבוע מדיניות קרקעות חדשה ומעודכנת. בנוסף, עובר המרחב הכפרי הליך מתמשך של מעבר לתעסוקות חלופיות לחקלאות, מגמה שיש לחזקה, ולהבטיח פתרונות תעסוקה בעיקר עבור תושבי הפריפריה. גם המשבר הכלכלי העולמי מציב אתגרים בפני חקלאי ישראל והמחקר החקלאי.
לנוכח אתגרים אלו, אני מבקש להמשיך ולייצג את ההתיישבות העובדת ולהצעידה אל השנים הבאות.

אני מאמין כי פעילותי רבת השנים בשירות החקלאות, הכלכלה והמשק, והיכרותי עם המערכות השונות, יאפשרו לי לתרום למען החברה בישראל גם בעתיד".

חדשות 2 באינטרנט מזמינים את המועמדים לכתוב לנו לכתובת: bnews@ch2news.tv. אתם גם מוזמנים לשלוח לנו סרטונים שלכם, או גימיקים אחרים.