אריק רפאילוב ז
אריק רפאילוב ז"ל | צילום: חדשות 2

בבית משפט השלום בבאר שבע יוגש הבוקר כתב אישום נגד ולדימיר גוטלייב, שהכה למוות את הנער אריק רפאילוב ז"ל בערב ל"ג בעומר. גוטלייב צפוי להיות מואשם בהריגה ולא ברצח, לאחר שהשבוע הוגשה הצהרת תובע לפיה יש דיי ראיות לאשמת הריגה. השבוע הוארך מעצרו לפחות עד הגשת כתב האישום.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיונים בעניינו בבית המשפט, הביע גוטלייב חרטה על שאירע ואף אמר כי לא זו הייתה כוונתו. "לא התכוונתי לגרום למותו", אמר לעורכי דינו.

לעומת זאת עו"ד גרגורי קרוזינר המייצג את משפחת הנרצח מאמין כי גוטלייב יואשם ברצח. "אנחנו סבורים שמהאינפורמציה שיש לנו מדובר ברצח בכוונה תחילה ולא בהריגה" והוסיף כי בנוסף להמלצה שהגישה המשטרה לפרקליטות יש מקום להוכיח זאת.

גם בני משפחתו של הנרצח שהגיעו הבוקר לדיון בבית המשפט מאמינים כי גוטלייב יואשם ברצח. מירה רפאילוב, אמו של אריק אמרה כי היא מקווה שבית המשפט יעשה צדק. "אני לא שופטת" אמרה האם האבלה, "אבל אני בטוחה שיתנו לו את העונש המגיע לו".

ישראל רפאילוב, אחיו של הנרצח גם בטוח כי מדובר ברצח בכוונה תחילה. האח סיפר כי אריק ליווה את חברתו הביתה מפני שדאג לה שלא תלך לבדה. "כשהם הגיעו מתחת לבניין, האבא החורג ראה אותם מהחלון וכנראה מקנאה הוא לקח את הפשיט ותקע לו אותו בראש מאחורה" אמר והוסיף " הוא דאג שתהיה מכה אחת מספיק חזקה, העלה את הגופה למעלה והתעלל בה שעות".

איחר להחזיר את הבת החורגת והוכה למוות

_OBJ

אריק רפאילוב הוכה למוות על ידי אביה החורג של חברתו, לאחר שהחזיר אותה באיחור לביתה ממדורת ל"ג בעומר. על פי החשד, אביה החורג של הנערה התרגז על השעה המאוחרת שבה חזרה הנערה לביתה והוציא את תסכולו על אריק במכות. כתוצאה מהמכה, רפאילוב איבד את ההכרה ומת מאוחר יותר בבית החולים.

לאחר שהבחינו ההורים כי רפאילוב איבד את הכרתו, מיהרו בני המשפחה והעבירו אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם הוגדר מצבו אנוש ואובחן כי הוא סובל מפגיעת ראש חמורה. לאחר מספר שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.