ממשיכים לחקור את הרצח המסתורי באופקים: במשטרה מתחזק החשד שבעלה של הנרצחת ריטה לובצ'וב הוא האחראי לרצח, ועל פי אחד כיווני החקירה - הוא חשד שהיא מנהלת רומן מאחורי גבו ולכן ביצע את המעשה.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של בן הזוג החשוד ברצח ב-15 ימים, אולם בתום דיון שנערך בבית משפט השלום בבאר שבע, הוחלט להאריך את מעצרו בשמונה ימים בלבד. החשוד בן ה-56 נעצר לפנות בוקר לאחר מצוד שנערך אחריו. בחקירתו עלה חשד לפיו המניע לרצח היה חשדו כי היא מנהלת רומן עם אחר מאחורי גבו.

השכנים של בני הזוג העידו שלאחרונה התגלו ויכוחים ונשמעו צעקות רבות מתוך הבית. למרות זאת, מבדיקת המשטרה עלה כי לא היו שום תלונות או טענות על אלימות כלשהי בין בני הזוג. השוטרים ממשיכים לחקור את הבעל, כמו גם כיווני חקירה נוספים.

לובצ'וב, בת 50, נעדרה מעבודתה בימים האחרונים, לאחר שהתקשרה ואמרה שהיא אינה חשה בטוב, ולא תגיע. חבריה ומשפחתה הביעו דאגה, לאחר שגם הם לא ראו אותה מספר ימים. מי שלבסוף מצא את גופתה הוא קרוב משפחה שהגיע לביתם של בני הזוג, פתח את החלון - וגילה את גופתה שוכבת בשלולית דם במטבח.

הבעל נתפס לאחר מצוד לילי

הבעל החשוד ברצח אשתו אמש באופקים נתפס במהלך הלילה על ידי משטרת מרחב הנגב שחיפשה אחריו בכוחות גדולים, כולל בסיוע מסוק מהאוויר. הבוקר סיפרה אלונה, אחייניתה של הנרצחת ריטה לובצ'וב, על מערכת היחסים בין השניים. "הוא קינא וחשד", העידה הצעירה בריאיון לגלי צה"ל, "עלה לו הפיוז לראש".

במשטרה מעריכים כי לובצ'וב בת ה-50 נרצחה בדקירות סכין רבות, לא ברור מתי. החשוד המרכזי ברצח הוא בעלה של הנרצחת, שנעלם מהעיר באורח מסתורי וסגר מיד לאחר האירוע את הטלפונים שלו, זאת למרות שריטה מעולם לא הגישה תלונה במשטרה על אלימות מצד בעלה. לובצ'וב עלתה לארץ לפני כ-10 שנים, והותירה אחריה ילד אחד, כבן 30.

השכנים העידו שלאחרונה נשמעו צעקות בתוך הבית, אולם עם זאת הדגישו במשטרה בשיחה עם חדשות 2, כי "כל כיווני החקירה נבדקים". גופתה של הנרצחת הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר, כדי לנסות לשפוך אור על סיבת המוות ועל הזמן שבו בוצע הרצח. חקירת הרצח הועברה לידי ימ"ר נגב.

אמה של הנרצחת: "לא קרה לנו שום דבר טוב בישראל"

אמה של הנרצחת מחוץ לדירתה (צילום: חדשות 2)
אמה של הנרצחת מחוץ לדירתה | צילום: חדשות 2

מחוץ לדירתה של הנרצחת באופקים התקבצו עשרות שכנים וחברים, שמיאנו להשלים עם האסון שפקד אותם. מי שריכזה את מרבית תשומת הלב הייתה אמה של ריטה, שזעקה בהיסטריה מחוץ לדירה: "לא קרה לנו שום דבר טוב בישראל".

חבריה של האישה קיבלו בהלם את דבר מותה. "הכל היה בסדר, היא לא אמרה כלום", סיפרה אחת מחברותיה לעבודה. "היא עבדה איתנו במפעל לאריזת חסה, תמיד עזרה לכולם והייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה עוד מעט". חברה אחרת הוסיפה: "היא לא הגיעה ביומיים האחרונים לעבודה וחשבנו שהיא בבית. היא תמיד חייכה".

המשטרה: "לא היו תלונות של האישה בעבר"

צוותי מז"פ מחוץ לדירה, היום באופקים (צילום: חדשות 2)
צוותי מז"פ מחוץ לדירה, היום באופקים | צילום: חדשות 2

בסביבות השעה 16:30 התקבל דיווח במשטרת אופקים על חשד לרצח. כוחות גדולים הוזעקו לדירה ברחוב הדס בעיר, ומצאו שם אישה כבת 50 כשהיא שותתת דם וללא רוח חיים. על הגופה נמצאו סימני אלימות קשים, כולל סימני דקירות בפלג הגוף העליון, ולכן מעריכים במשטרה כי מדובר ברצח.

"אנחנו מנסים לברר פרטים עם השכנים ועדים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מרחב נגב במשטרה. "למקום הגיעו כוחות גדולים כולל ניידת זיהוי פלילי. לא ידוע על תלונות בעבר של האישה, יש לה משפחה מצומצמת וכל כיווני החקירה נבדקים כעת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק