מעצר, אילוסטרציה
איש כבול באזיקים, אילוסטרציה | צילום: ShutterStock

שופט בית משפט השלום בכפר סבא הורה היום לשחרר למעצר בית בתנאים מגבילים מאוד את
עורך הדין הבכיר המייצג את משפחת אבוטבול, בחשד לשיבוש הליכי חקירה. על פי החשד, פנה עורך הדין לאחד המתלוננים בתיק אבישי בובליל והורה לו שלא להעיד בפרשה. על פי החוק הישראלי מכונה המהלך "הדחת עד ושיבוש הליכי חקירה".

בהחלטתו אמר השופט: "המשטרה מציגה ראיות המספיקות ליצור חשד סביר, אך יש סימני שאלה המכרסמים בכך. לטעמי ניתן להתקדם בחקירה, כאשר החשוד משוחרר למעצר בית הרמטי". השופט שחרר את החשוד למעצר בית בבית אימו, בתנאי שתנתק כל אמצעי תקשורת כולל טלפונים ואינטרנט. החשוד יובא לדיון נוסף בעניינו ביום שני בשבוע הבא.

אחד מפרקליטיו של עורך הדין המואשם, אילן אזולאי, מכחיש את האשמות מכל וכל: "מדובר בקו דק מאוד. עורך דין יוצא לשטח, ולפעמים יכולות להתרחש אי הבנות".

5 ימי מעצר בית לאדם אבוטבול

כחצי שעה לאחר סיום הדיון בעניין הפרקליט, ממש באותו בית משפט בכפר סבא, נחתם הסכם בין התביעה לבאי כוחו של אדם אבוטבול, בנו של צ'ארלי, שנעצר אתמול בחשד להחזקת אמצעי לחימה השייכים לצה"ל. ברשות אבוטבול הצעיר, שהיה יחד עם שלושה חברים, נמצא אקדח זיקוקים, והוא שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. "עקב הקושי להוכיח שאקדח זיקוקים הוא אכן אמצעי לחימה, נחתם ההסכם", אמרה פרקליטתו של אבוטבול, עורכת הדין אביטל פריד.

רק אתמול הוארך מעצרו של אביב אבוטבול, בנו של צ'רלי ואחיינו של פרנסואה בחמישה ימים. במסגרת המאבק של המשטרה במשפחות הפשע בנתניה, עצרו חוקרי היאחב"ל את אבוטבול שלשום בדירתו בעיר. במהלך חיפוש בביתו מצאו החוקרים אקדח מאולתר עם כדור בקנה ומשתיק קול.

אתמול גם זומן אחיו של אדם, פרנסואה אבוטבול, למשטרה לשיחת אזהרה שבה הוא עודכן בין השאר על ניסיונות לפגוע בו. כתבנו משה נוסבאום מוסר כי מצלמת חדשות 2 קלטה בחלון מכוניתו לוחות מיגון שנועדו ככל הנראה להגן עליו מירי.