תגרה אלימה בשדה התעופה: בחור אוסטרלי בשם בן, שחי בארץ עם אשתו וחזר מביקור מולדת באוסטרליה, נכנס לוויכוח מילולי בביקורת הגבולות בשדה התעופה שגלש לטענתו, מהר מאוד לאלימות. בן חטף מספר אגרופים מאיש הביטחון של השדה ואושפז בבית החולים עם שברים בלסת. "אתה לא יכול לסמוך על אף אחד", אמרה אשתו "במהדורה ראשונה" עם אורן ויגנפלד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אשתו של בן, נטע רביבו, סיפרה לחדשות כי בן נמצא בתהליך של קבלת אזרחות ישראלית דרך משרד הפנים. בן סיפור לה שלאחר הטיסה, שערכה 24 שעות, תפסה אותו עובדת ביטחון של השדה והתחילה לתשאל אותו. בן סיפר שהוא היה עייף ותשוש וענה לעובדת שהם שואלים אותו את אותן השאלות כבר 15 שנים ולאחר מכן המשיך ללכת. עובדת הביטחון קראה למאבטח שאמר לבן לשבת וכשהוא סירב כמה פעמים המאבטח נתן לבן מספר אגרופים בפניו והפיל אותו לרצפה.

מיד לאחר התקרית בן לא פונה לבית החולים והדבר נודע לאשתו כשבחור ממד"א התקשר אליה, אמר שבן בתשאול וביקש ממנה להגיע מהר לשדה התעופה. כשהגיעה ראתה לדבריה את בעלה כשהוא שוכב בתוך שלולית הדם של עצמו. בן אמר לה שהוא שכב ככה במשך זמן ממושך וביקש מספר פעמים שיפנו אותו לטיפול. לאחר מכן יצא מהמקום שוטר שהתחיל להסביר לה את מה שהתרחש. כשנטע ובת משפחה אמרו לשוטר שהסיפור יגיע לתקשורת וכולם יידעו מזה, השוטר אמר: "חשוב לי לציין שמשטרת ישראל לא הייתה מעורבת בזה".

האוסטרלי שהוכה בנתב"ג ואשתו (צילום: חדשות)
האוסטרלי שהוכה בנתב"ג ואשתו | צילום: חדשות

נטע סיפרה כי בן נמצא כרגע בבית החולים ולא יכול לאכול. היא הוסיפה כי זמן ההחלמה הצפוי לבן הוא בין 6 ל-8 שבועות ויצטרכו לשים לו פלטינות בכל הפה. "למי זה מגיע? גם לשונאים לאויבים זה לא מגיע שיקבלו את פניהם בצורה כזו בשדה התעופה", אמרה בכעס. נטע סיפרה על יחס המדינה לעולים חדשים ובפרט לבעלה: "חמש שנים אכלתי קש וזה לא ייאש אותי, אבל עכשיו חרצו את גורלי. אם חמש שנים שכנעתי את בן שהכל טוב כאן - עכשיו הבנאדם הזה לקח את הגורל שלי לידיים שלו וחרץ אותו".

עו"ד דוד זילברמן המייצג את בן ומשפחתו מסר: "מדובר באירוע חמור ביותר של בריונות אכזרית מצד נציג רשות שדות התעופה. אנו דורשים מהרשות לפטר את התוקף לאלתר, ולהשעות אותו מכל עבודה במסגרת הרשות. המשך עבודתו של התוקף במסגרת הרשות הופכת את הרשות למי שמסכימה להתנהגות בריונית כזו. אנו נפעל בכל דרך משפטית על מנת למצות את הדין בכל המישורים, הן עם התוקף והן, במידת המעורבות, עם רשות שדות התעופה".

תגובת רשות שדות התעופה: מדובר באירוע ביטחוני חריג בנתב"ג של אזרח אוסטרלי שירד מטיסה וסירב להזדהות בפני מאבטחת שהציגה עצמה ופעל באופן מאיים ואלים כלפיה וכלפי מאבטח נוסף . בוצע עיכוב לנוסע תוך שימוש בכוח. המאבטח הגיש תלונה במשטרה ומבוצע תחקיר מבצעי.