אילוסטרציה
תמונת אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

ארבעה ימים לאחר שנעצרו לחקירה באזהרה אב ובנו, הבוקר (ראשון) 5 עובדי ציבור - חלקם בעלי תפקידים בתעשייה האווירית - הובאו אף הם לחקירה בחשד למעורבות בפרשה, בחשד לקבלת שוחד בטובות הנראה וייתכן שגם בכסף. שני החשודים שנעצרו ברביעי יובאו מחר לבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה להאריך את מעצרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר בחקירה המתנהלת במשטרה בשיתוף הממונה על הביטחון במערכת הביטחון ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ומתמקדת בעבירות הנוגעות לטוהר המידות. שני החשודים שנעצרו עם הפיכת החקירה לגלויה כאמור אב ובנו, בעלי מפעל שסיפק רכיבים שונים לתעשייה האווירית.

על פי החשד, השניים שילמו שוחד בכסף או בטובות הנאה לבעלי תפקידים בתעשייה אווירית כדי שיעדיפו את הרכיבים שלהם. ממצאי החקירה מעלים שהשוחד שולם במהלך כמה שנים ומגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים.

להב 433, ארכיון
משרדי יח' להב 433 בלוד, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

במסגרת ההבטחות לטובות הנאה החשודים הבטיחו לכאורה לעובדי הציבור אחוזים מכל עסקה שאלה יטו עבורם במסגרת המכרז. עם מעצר השניים, ההערכה במשטרה הייתה שיידרשו מעצרים נוספים בקרב בעלי תפקידים בתעשייה האווירית, שלפי החשד קיבלו את השוחד.

"משטרת ישראל תמשיך לחשוף ולחקור תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובמנהל התקין", נמסר.

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "התעשייה האווירית מברכת על בדיקת המשטרה, שהחלה ביוזמת החברה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח את מיצו הבדיקה ונקיטת כל פעולה שתתחייב ממנה".