החשד: הבריחו יהלומים בעשרות מיליונים (צילום: נתי שושת, פלאש 90, חדשות)
מעצרים בפרשת יהלומים גדולה | צילום: נתי שושת, פלאש 90, חדשות

חשד לפרשה גדולה של הברחת יהלומים: רשות המסים והמשטרה עצרו הבוקר (שני) 6 בני אדם החשודים בהברחת יהלומים וביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים, ביניהם בנו ואחיו של איש עסקים מוכר מאוד בישראל. החקירה החלה כבר בחודש מרס, ובשעות הצהריים הם יובאו להארכת מעצר. המשטרה גייסה עד מדינה בתיק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את החקירה ניהלו באופן סמוי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, ויחידות המכס, המע"מ ו"יהלום" ברשות המסים. הבוקר הפכה החקירה לגלויה ובוצעו המעצרים של כלל החשודים.

העצורים הועברו לחקירה באזהרה, בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס ומס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך מספר שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות.

איש העסקים המוכר, שאחיו ובנו נעצרו במסגרת הפרשה, עזב לפני מספר שנים את ישראל ועבר להתגורר בלונדון. בכוונת המשטרה לבצע מעצרים נוספים בארץ ובחו"ל וייתכן שיתבקשו לעצור את איש העסקים המוכר. החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

עו"ד אייל בסרגליק, המייצג את אחד החשודים יחד עם עו"ד קרן ברקוביץ', מסר כי "מדובר בחשדות ראשוניים שאנו בטוחים כי יופרכו בהמשך. למרשנו אין קשר לפרשה. הוא עבד עם איש העסקים לפני למעלה משש שנים ואין כל ראיה שקושרת אותו לחשד בפלילים. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה וכך יוכל מרשנו להוכיח שאין לו שום קשר לפרשה ולחשדות".