רגע לפני המראתו לפריז, לצורך השתתפות בכנס בינלאומי, ענה אמש (שבת) ראש הממשלה לשאלות כתבים - והתייחס לראשונה להמלצות המשטרה החמורות בתיק 3000 (פרשת הצוללות) נגד מקורביו. "זה שנתיים שמראים אותי עולה ויורד בצוללות", אמר במסיבת העיתונאים המאולתרת. "תחילה אמרו: 'הוא ידע' עכשיו אומרים: 'הוא לא ידע'. אז כפי שאתם יודעים, לגביי, אין אפילו טענה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה לא דבר של מה בכך, משום שלא מהססים הרי להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר, כאלה שלא מחזיקות מים, אם אפשר להתבטא כך. אבל במקרה הזה, אפילו טענה אבסורדית לא הייתה", הוסיף נתניהו לפני נסיעתו לפריז, לכנס שמקיים נשיא צרפת מקרון לציון 100 שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה ובהשתתפות כ-100 מנהיגים מרחבי העולם.

על ההמלצות להעמיד לדין את בן דודו ועורך דינו דוד שמרון והקשר שלו לפרשה אמר: "אתם יודעים הרי שלא ידעתי. אני מציע להמתין לסוף התהליכים ולא לחרוץ דין". בתשובה למתקפות האופוזיציה לפיהן הוא לא כשיר לכהן בעקבות ההמלצות בפרשה אמר: "טוענים הרבה טענות והם מתנפצות ויורדות למצולות, אתם יודעים את זה, כולם יודעים את זה. משנים את הקו, מנסים, תמשיכו לנסות".

דוד שמרון. ארכיון (צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות)
"לא לחרוץ דין". דוד שמרון | צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה נשאל גם על העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה: "אני עושה מה שאני יכול בתיאום עם גורמי הביטחון להחזיר את השקט ליישובי הדרום, זה תהליך, וגם למנוע משבר הומניטרי. אני חושב שברגע זה זה הצעד הנכון". עוד הוסיף נתניהו: "הדברים האלה נעשו על מנת למנוע את המשבר ההמוניטרי ואני חושב שעל דעת כל גורמי הביטחון וגם גורמי הקבינט, דיונים רציניים שערכנו".

"זו שאלה של אלטרנטיבות", הדגיש, "יש לנו עוד נושאים שאנחנו מטפלים בהם בחזיתות שונות ואני חושב שאנחנו פועלים בצורה מושכלת ואחראית. לכל צעד יש מחיר, כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר. אם אתה לא יודע לשאת במחיר, אתה לא יכול להנהיג ואני יודע לשאת במחיר".

כסף קטרי, ארכיון (צילום: חדשות)
"יודע לשאת במחיר". הכסף הקטרי | צילום: חדשות

ראש הממשלה הוסיף שהוא "נוסע לייצג את מדינת ישראל בגאווה גדולה". על העובדה שלא תתקיים פגישה בינו לבין פוטין אמר: "אני מכבד את בקשת המארחים, לא לקבוע פגישות צד, ואני מכבד את זה".

בנוגע ל"חוק גדעון סער", שנועד למנוע מהנשיא את האפשרות להטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ שאינו ראש מפלגה, אמר: "אחזור ואדון בנושאים האלה, כרגע אני יוצא לחו"ל ומניח שבחו"ל לא אטפל בזה. כשאחזור אטפל בזה. זה לא חוק פרסונלי, זה חוק בסיסי". על הביקורת של ראש הממשלה לשעבר ברק השיב בביטול: "מי? אתם כבר יודעים לענות על זה יותר טוב ממני".