יארא איוב, הנערה  שנרצחה (צילום: חדשות)
לא מוכרת למשטרה ולא הייתה מעורבת באלימות | צילום: חדשות

פחות משלושה ימים לאחר שהוכרזה כנעדרת - היום (שני) ככל הנראה אותרה גופתה של איוב יארה, הנערה בת ה-16 מהכפר גוש חלב שבגליל שנעלמו עקבותיה ביום שישי האחרון. הגופה נמצאה במרחק של כעשרה מטרים מהמקום שבו היא נראתה לאחרונה. עם זאת, הגופה טרם זוהתה באופן רשמי וצו איסור פורסם הוטל על החקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יארה לא מוכרת למשטרה ולרשויות השונות ושמה לא היה מעורב בתקריות אלימות או חריגות כלשהן. ביום שבת התקבלה בתחנת משטרת צפת הודעה על הנערה שנראתה יממה לפני כן סמוך למאפייה בכפר. כוחות משטרה גדולים פתחו בחיפושים נרחבים, ביניהם חוקרים, חוקרי זירה ומעבדה ניידת לזיהוי פלילי. היום השוטרים שעסקו בחיפושים מצאו גופה, שכאמור טרם זוהתה, בתוך הכפר. יום למחרת הדיווח נעצר חשוד, אך בשל צו איסור פרסום שהטיל בית המשפט לא ניתן להרחיב בנושא.

"אנחנו עדיין לא יודעים, אנחנו מחכים ובמצב קשה מאוד", סיפר אביה של הנעדרת לחדשות Online. "עוד לא הבנו מה קרה. אנחנו מחכים להודעת המשטרה שתיידע אותנו בדיוק מה קרה. יארה בתי בסך הכול יצאה להביא בורקסים מהמאפייה ומאז אין לנו מידע עליה. בסופו של דבר הבנו שמצאו גופה, אבל אנחנו מחכים לאישור של המשטרה". 

_OBJ

"היום התבשרנו בכאב נורא שגופתה של יארא איוב בת ה-16 מגוש חלב, שנרצחה באכזריות, נמצאה היום בפח אשפה ביישוב בו גרה, נמסר משדולת הנשים בישראל, שהדגישה כי "איוב היא האישה ה-23 מאז תחילת 2018, עולם ומלואו, שמצאה את מותה, רק בגלל שמישהו חשב שהיא הרכוש שלו. שיא מחריד של רציחות על רקע מגדרי בחמש השנים האחרונות".

עוד נמסר מהשדולה כי "רק אתמול צעדנו אלפי נשים וגברים וקראנו למאבק ברצח נשים ובאלימות המגדרית: הביזיון הזה שעולה לנו בחיי נשים חייב להיפסק. אנו דורשות מהמשטרה לחקור את המקרה החמור הזה לעומק ולמצות את הדין עם הרוצחים, וקוראות לממשלה להתכנס כעת לדיון חירום ולנקוט בכל צעד אפשרי כדי לפעול בדחיפות ובנחישות כדי למנוע את הרצח הבא".