נתניהו לא יבקש חסינות? אמש (שני) פרסם לראשונה עמית סגל במהדורה המרכזית כי ראש הממשלה עשוי, לטענת גורמים במערכת הפוליטית, לבקש מהכנסת לשמור על חסינותו מפני כתב אישום. היום (שלישי), במסיבת עיתונאים להצגת המועמד לתפקיד הנגיד (פרופ' אמיר ירון), התייחס במפתיע נתניהו לתרחיש ואמר: "לא חושב שהשאלה הזו תהיה מעשית, טרם הספיקותי אפילו לדון בזה ולבדוק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו אמר בתשובה לשאלת חברת החדשות: "לא חושב שאזדקק לבקש חסינות כי מאמין שלא יוגש נגדי כתב אישום". על המצב בעזה אמר במסיבת העיתונאים המאולתרת, שלא הוכרזה מראש: "אנחנו מנסים להביא לפיתרון שיחזיר את השקט והביטחון ליישובי עוטף עזה. אנחנו פועלים מעת לעת כשאנחנו צריכים לפעול, פוגעים פגיעה בנפש כשצריך, פעלנו בתקיפות רבה".

"בגלל הפעילות שלנו יש איזו זהירות מהצד הפלסטיני – אני חושב שגם הם מבינים שאם יתלקח כאן עימות המחיר שהם ישלמו יהיה גדול מאוד ואני אומר את זה באחריות", הצהיר. "אנחנו לא רוצים שהמצב הזה, מצב של 'בעירה נמוכה' יימשך, ואנחנו עומדים על כך שהוא יסתיים. מנגד הם נחנקים – המצב נוצר כי אבו מאזן חונק אותם כלכלית ואז הם מתפרצים חלקית על ישראל".

לקראת סבב לחימה נוסף? מתפרעים בגבול עזה (צילום: חדשות)
נתניהו: "מנסה למצוא פיתרון לעזה | צילום: חדשות

"לא שש לפתוח במלחמות מיותרות"

במסר לחמאס אמר נתניהו: "אנחנו לא מוכנים לשאת במצב הזה והם יודעים את זה, ומנגד יש ניסיונות להגיע לפיתרון מעשי שיפסיק את החנק הזה. אני חשוב שצריך למצות את זה, אני עושה את זה חרף הביקורת. אני לא שש לפתוח במלחמות מיותרות, אם אין לך ברירה אז אתה נלחם בכל הכוח אבל כשיש ברירה ויש עוד שיקולים ועוד גזרות ואתגרים אני חושב שהדרך שאני נוקט והקבינט מגבה היא נכונה".

ראש הממשלה התייחס גם לאפשרות שיוקדמו הבחירות ואמר: "אנחנו עושים מאמץ לפתור את בעיית הגיוס ובעיות אחרות, המאמץ הזה יימשך. אם נמצא דרך, נשמח להמשיך לסוף השנה הבאה וזה ייתן לנו כמעט חמש שנים (כממשלה). לרוב ממשלות נופלות עוד לפני כן".

את המריבה בין ליברמן לבנט כינה "מיותרת" והוסיף: "שר הביטחון עושה את תפקידו, ולדעתי עושה זאת היטב. מותר לשרים וחובתם להעיר את הערותיהם, ויש לזה מקום בקבינט – בפנים ולא בחוץ. הדיון בקבינט רציני מאוד, הם לא פלקטים ואנחנו מאריכים את הישיבות כדי לאפשר לאנשים לשאול שאלות נוקבות ומעשירות. כלפי חוץ אנחנו צריכים להפגין מדיניות אחידה".

מערכת ההגנה S-300, אילוסטרציה (צילום: חדשות)
על ה-S-300: "חושב שאפשר להמשיך את התיאום | צילום: חדשות

על המצוד אחר המחבל שרצח שניים במפעל בברקן ונמלט אמר נתניהו: "מהדיווח שקיבלתי הבוקר אני מעריך שלא ייקח הרבה זמן עד שנתפוס את המנוול הזה, פשוט קשה לתאר את הבהמיות והאכזריות הזו – להביא לכפיתה של אישה ולירות בה... אנחנו נתפוס אותו ונמצה איתו את הדין, שלא יהיה שום ספק. אנחנו כמובן בודקים את המשפחה והיישוב, אבל קודם כל לתפוס אותו".

ראש הממשלה התייחס לסדר יומו במהלך החקירות - ולמתיחות עם רוסיה: "אני מתפקד היטב, אני עובד הרבה, לא מוריד את עיניי מלוח המטרות שלנו. עושה את מה שצריך כדי לשמור על האינטרסים של מדינת ישראל". עוד טען נתניהו כי אין קשר בין האפשרות שיוקדמו הבחירות לחקירותיו: "אחד לא קשור לשני, הדיון יתקיים בפני עצמו ביחס למועד סיום התפקיד".

עוד הבהיר נתניהו שאינו מתערב בשאלת מינוי המפכ"ל הבא: "אני לא מעורב במינוי של המפכ"ל ולא מתכוון להשתתף בזה בשום צורה. לגבי הרמטכ"ל, שר הביטחון ואני דנים בכך ואני מניח שנפרסם החלטה".

על העברת טילי ה-S-300 לסוריה אמר: "נפגשתי היום עם סגן ראש ממשלת רוסיה במסגרת היחסים הדו-צדדיים, היחסים הללו התקדמו מאוד בשנים האחרונות. הפעילות הלגיטימית שלנו בסוריה נגד אירן וגרורותיה, שמכריזים בריש גלי שהם רוצים להשמיד אותנו, זו פעילות שאנחנו מחויבים לה. אני חושב שאפשר להגיב בשכל טוב וברצון טוב ולהגיע לפיתרון שיאפשר את המשך התיאום הטוב בין צה"ל לצבא רוסיה, שסיכמתי עליו עם הנשיא פוטין, ומנגד לשמור על ביטחון ישראל".