חשד לרצח נערה, הרקע - פלילי: אמש (שני) התקבל דיווח במשטרה על נערה בת 12, בת למשפחת מבקשי מקלט מאריתריאה, שנמצאה ללא רוח חיים עם חשד לסימני אלימות קשים על גופה ברחוב הונא בתל אביב. אימה של הנערה מצאה אותה ללא רוח חיים ודיווחה על כך למשטרה ולמד"א. החשד המיידי הופנה לעבר בן זוגה של האם והמשטרה פתחה במצוד נרחב אחריו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הודעת המשטרה כוחות שהגיעו למקום פתחו בחקירת נסיבות הרצח, השני במספר היום אחרי שמוקדם יותר נמצאה גופתה של יארה איוב בת ה-16 בפח אשפה ביישוב גוש חלב בגליל העליון. עוד הדגישו במשטרה כי הרקע לאירוע הינו פלילי. אביה של הנערה, שחי בנפרד מאימה והוזעק לזירה, התעלף ונזקק לטיפול. כל חשד למעורבות האם נשלל.

הדיווח הראשוני על האירוע התקבל במד"א בשעה 21:21. "כשהגענו, הובילו אותנו לדירה שם ראינו ילדה כבת 12 מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק", סיפר פראמדיק מד"א אורי שרצקי. "ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה".

הבוקר נמצאה גופתה של יארה איוב בת ה-16 מגוש חלב שבגליל שנעדרה מאז סוף השבוע. שני חשודים בני 28 ו-53 במעורבות ברצח שלה נעצרו. הגופה של איוב נמצאה במרחק של כ-10 מטרים מהמקום שבו היא נראתה לאחרונה. יארה לא הייתה מוכרת למשטרה ולרשויות השונות ושמה לא היה מעורב בתקריות אלימות או חריגות כלשהן.

"שתי ילדות נרצחו היום"

במועצה לשלום הילד אמרו הערב כי זהו ערב קשה וכואב ושרצף האירועים המזעזע דורש חשבון נפש. "שתי ילדות נרצחו היום. אי אפשר להשלים עם רצח של ילדים לא ברחובות ובוודאי שלא בבית שלהם", מסרו בארגון. "הגנה על ילדים גם במסגרת המשפחתית וגם בכלל צריכה להיות בראש סדר העדיפיות הלאומי. אנחנו קוראים לממשלה לפעול להקצאת משאבים לאיתור מוקדם של מצוקות וטיפול בהן, למתן הגנה מידית במצבי סכנה, להתראה בזמן אמת על מצבי סיכון ולסינכרון מידע בין הרשויות: רווחה, בריאות, חינוך ואכיפת החוק".

משדולת הנשים בישראל נמסר: "אי אפשר עוד לשאת את הבשורות הקשות שלא מפסיקות להגיע. אחרי מציאת גופתה של נערה בת 16 בצפון, נודע כעת על מותה של ילדה בתל אביב, שגופתה נמצאה בדירה כשעליה סימני אלימות. מדובר במצב חירום, שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. הגיע הזמן שהממשלה תתגייס למלחמה על חייהן של נשים בישראל".

יארא איוב, הנערה  שנרצחה (צילום: חדשות)
יארה איוב ז"ל בת ה-16 | צילום: חדשות

עוד נמסר מהשדולה כי "רק אתמול צעדנו אלפי נשים וגברים וקראנו למאבק ברצח נשים ובאלימות המגדרית: הביזיון הזה שעולה לנו בחיי נשים חייב להיפסק. אנו דורשות מהמשטרה לחקור את המקרה החמור הזה לעומק ולמצות את הדין עם הרוצחים, וקוראות לממשלה להתכנס כעת לדיון חירום ולנקוט בכל צעד אפשרי כדי לפעול בדחיפות ובנחישות כדי למנוע את הרצח הבא".

יונה לייבזון השתתפה בהכנת האייטם.