זירת התאונה הקטלנית (צילום: חדשות)
זירת התאונה הקטלנית | צילום: חדשות

תאונת הפגע וברח בתל אביב: הנער בן ה-16 שנפצע בינוני בתאונת הפגע וברח בתל אביב, בה נהרג ארי נשר ז"ל, זומן אמש (רביעי) לחקירה תחת אזהרה, בחשד שהרכיב את חברו בניגוד לחוק. במשטרה ביקשו לבצע את פעולת החקירה מהימים הראשונים שלאחר התאונה אבל בגלל הרגישות ומצבו הרפואי המתינו עם זה.‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"משטרת ישראל זימנה לחקירה את הנער, שהיה מעורב בתאונה שבה נהרג הנער ארי נשר ז״ל. בכוונת המשטרה לחקור את הנער הנוסף, שהרכיב את ארי ז"ל, תחת אזהרה", נמסר מהמשטרה. "להזכירכם, על פי חוק חל איסור להרכיב אדם נוסף על אופניים חשמליים".

אמו של הנער הביעה זעזוע מזימונו לחקירה ואמרה: "הכאב עדיין טרי על אובדן חבר ילדות והמשטרה באופן אבסורדי - משיקולים תמוהים - מוצאת לנכון לחקור את בני תחת אזהרה כשהם אומרים לאוזניו כי הוא מואשם בהריגת חברו הטוב, תוך כדי גרימת נזק נפשי. כל זאת, על מנת להפחית מאשמת הנהג שנהג בשכרות פגע וברח ולכסות על מחדל המשטרה שלא ביצעה בדיקת שכרות לאלתר אלה לאחר כ4 שעות".

ארי ז"ל עם הוריו איריס ואבי (צילום: רפי דלויה ‎, חדשות)
ארי נשר ז"ל עם הוריו | צילום: רפי דלויה ‎, חדשות

בריאיון לתוכנית "טגניה ושלמור" ברדיו 103 אמר עורך דינו של הנער, אילון אורון: "הוא לא זוכר דבר מהאירוע וזה גם מה שהוא צפוי למסור בחקירה". אורון מתח ביקורת על החלטת המשטרה לזמן לחקירה את הנער: "מדובר בנער שעבר טראומה ויש לאפשר לו להשתקם ממנה".

הכדורגלן יצחק אספה, הנהג החשוד שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח, מסר השבוע לראשונה גרסה ושבר את שתיקתו, אך על פי גורמים במשטרה הוא לא הודה במיוחס לו. ביום שלישי הוא שוחרר למעצר בית של תשעה ימים.

במהדורה המרכזית בשבוע שעבר פורסם כי הכדורגלן הצעיר וחבריו רכשו בערב תאונת הפגע וברח, בה נפצעו שני נערים בני 16, כמות נכבדת של אלכוהול. ממידע שהגיע למשטרה, שמונת הצעירים רכשו שלושה בקבוקי וודקה, והמועדון בו בילו אף העניק להם אלכוהול נוסף במתנה. עם זאת, טרם ברור אם אספה עצמו שתה מהאלכוהול המדובר, שכן אין צילומי אבטחה של הבילוי.

יואשם בהפקרה, אספה (צילום: החדשות)
הכדורגלן החשוד: יצחק אספה | צילום: החדשות

בדמו של אספה אמנם נמצאה כמות אלכוהול גבוהה פי חמישה מהמותר - 250 מיקרוגרם - אולם ללא תיעוד מהבילוי במועדון יכול אספה לטעון כי שתה את האלכוהול לאחר התאונה. משכך, פועלים כעת במשטרה לגבות עדויות מחבריו של הכדורגלן במטרה להבין מי אכן שתה מהאלכוהול הרב באותו ערב.