יצא לנבצרות. אפי נוה
אפי נוה, ארכיון | צילום: הלל מאיר/TPS‎, חדשות

שרת המשפטים איילת שקד מתייחסת היום (ראשון) לחקירתו של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בחשד למרמה, לאחר שניסה להעביר אישה במעבר הגבול בנתב"ג מבלי שתציג את דרכונה - חקירה שעליה פורסם לראשונה במהדורה המרכזית. בלשכת שקד הבהירו: "החקירה תסתיים בתוך זמן קצר, בסיומה נגבש את עמדתנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים", נמסר מלשכתה של שקד. "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בישיבת הוועדה הקרובה".

במקביל, פנה חבר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, אבי שינדלר, ליו"ר המועצה הארצית של הלשכה, חוה מרצקי, בבקשה לכנס דיון דחוף של הוועדה בעקבות האירוע. "לפי הודעת המשטרה נוה נחקר באזהרה בחשד לעבירות פליליות", הסביר. "על פי פרסומים בתקשורת, ראש הלשכה אף הודה במעשים המיוחסים לו. בנסיבות חמורות אלו ומפני החשש לפגיעה בכבוד המקצוע, בלשכת עורכי הדין ובציבור עורכי הדין בכללותו, אבקש לכנס בדחיפות את המועצה הארצית לדון בהשלכות על רקע התפתחויות מדאיגות אלה, ובין היתר בשאלת יכולתו במצב דברים זה לכהן כראש הלשכה וכנציגהּ בוועדה לבחירת שופטים".

נוה, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר במערכת המשפטית וחבר בוועדה לבחירות שופטים, חזר בראשית השבוע ארצה מחופשה פרטית. בכניסה לישראל במעבר הגבול בנתב"ג הוא הציג את דרכונו שלו, אך סייע לנוסעת שהתלוותה אליו לעבור את מעבר הגבול מבלי שהציגה את הדרכון שלה. יש לציין כי הנוסעת אינה מנועת כניסה לישראל. בקרי הגבול הבחינו באירוע ודיווחו למשטרה. המקרה הגיע לדרגים הגבוהים ביותר במערכת האכיפה, ורק אז ניתן היתר לחקור את נווה באזהרה. מקורות מספרים שנוה הודה בחקירה בביצוע המעשה.

ביום חמישי מסר אפי נוה בתגובה לפרסום במהדורה: "המקרה המדובר הינו חלק מהליך גירושין קשה וכואב שאני חווה, לצערי, ושהינו חסוי על פי דין. מפאת פרטיותם של ילדיי משפחתי, אין בכוונתי להתייחס לנושא, ואני מקווה שהעיסוק האובססיבי והפוגעני בחיי ייפסק".