טרייגר לאחר מעצרו השני (צילום: משטרת פרגוואי, חדשות)
מעצרו המחודש של טרייגר בברזיל | צילום: משטרת פרגוואי, חדשות

בית המשפט באשקלון הודיע כי האריך את מעצרו של דניאל טרייגר, החשוד בעבירות סחר בסמים שהובא אמש לישראל. טרייגר נעצר בשנית לאחר שנמלט בתחילת השבוע מידי רשויות האכיפה בדרום אמריקה. המטוס שבו טס נחת בנתב"ג, ועם הגעתו המתינו לו בלשי היחידה המרכזית של מרחב לכיש. הבוקר הובא אל בית המשפט לטובת מיצוי החקירה עמו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפעילות של יחידות משטרה מיוחדות ונציגים בדרום אמריקה, הצליחו הרשויות לסגור מעגל ולעצור את החשוד. סוכן סמוי שהופעל על ידי המשטרה אסף ראיות נגד החשוד, ששהה במדינות דרום אמריקה ועל פי החשד פעל ממקום מושבו שם לייבוא סמים אל תוך מדינת ישראל באמצעות מעורבים נוספים.

בתחילת השבוע נעצר החשוד על ידי רשויות האכיפה בברזיל בסיוע ובשיתוף פעולה של אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל, אך הצליח להימלט מידי הרשויות בברזיל, ממש בשלהי הליך גירושו לארץ. אתמול טענה התקשורת בברזיל כי טרייגר נעצר מחדש לאחר שנמלט טרם הסגרתו ארצה מהמלון בו שהה תחת אבטחה פרגוואית.לאחר בריחתו פורסם בדרום אמריקה כי טרייגר היה תחת שמירת כוחות ישראליים כשנמלט, אולם תוך שעות גורמים בכירים במשטרת ישראל הדפו את הטענות. הגורמים עמדו על כך שטרייגר, החשוד ששימש ראש רשת הברחת סמים גדולה, לא נמלט לשוטרים ישראליים - אלא לשוטרים פרגוואים שהעבירו אותו לברזיל והיו אמונים על אבטחתו.

לטענתם, התקבלה אינדיקציה על כך שטרייגר הוא סוחר סמים שעובד עם עבריינים בארץ, אבל לא משויך לארגון פשיעה. לדברי אותם גורמים, המידע שהתקבל הצביע על כך שהוא חי בבוליביה ופועל משם, אך היחסים הדיפלומטיים הרעועים עם המדינה הלטינית העיבו על היכולת של המשטרה לפעול בנושא.

על כן, הועבר המידע הזה לרשויות בבוליביה, בכוונה שיגרשו את החשוד מהמדינה, ומשם ימשיך לישראל או למדינה אחרת, שעמה יש לישראל הסכמי הסגרה שיאפשר לעצור אותו. המודיעין שהועבר לבוליביה מישראל כלל את הכתובת של החשוד ומקום הימצאו. בסופו של דבר גורש טרייגר לפרגאווי, והפרגוואים העבירו אותו לברזיל שם עדיין היה תחת אבטחתם של הראשונים: בחדר היו אמורים להיות איתו שני שוטרים אבל לטענת הבכירים - טרייגר פשוט נעלם‎.

מהמשטרה נמסר: "זרועה הארוכה של משטרת ישראל גם אל מעבר לים אפשרה את תפיסתו של החשוד בשנית לאחר מבצע מורכב והוא הועבר בליווי שוטרי משטרת ישראל לטיסה שהטיסה אותם חזרה למדינת ישראל ומיד עם נחיתת החשוד בנתב"ג, הוא נעצר".