נתניהו. משבר בצוות ההגנה (צילום: הדס פרוש - פלאש 90, חדשות)
נתניהו. משבר בצוות ההגנה | צילום: הדס פרוש - פלאש 90, חדשות

קרעים בתוך צוות ההגנה של רעיית ראש הממשלה: משפטה של שרה נתניהו בתיק המעונות צפוי להיפתח ביום ראשון הקרוב - אולם ייתכן ולא כל עורכי דינה יישבו על הספסל לצדה בבית המשפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורך הדין יוסי כהן מושך לנהל את המשפט עד הסוף, בעוד שעורך הדין ד"ר יעקב וינרוט - יד ימינו של ראש הממשלה - ועורך דין עמית חדד מפצירים כבר זמן רב בגברת נתניהו ללכת לעסקת טיעון, להודות ולהחזיר סכום כסף משמעותי כדי לצמצם נזקים. בשלב זה נראה כי עמדתו של עורך הדין כהן היא זו שהתקבלה - ולכן ככל הנראה ביום ראשון וינרוט וחדד לא ישבו על ספסל הסנגוריה.

בתוך כך, מוקדם יותר היום נחקר ראש הממשלה בפעם ה-12. החקירה היום הוגדרה כחקירת השלמה בתיקי 1000 ו-2000, ועסקה גם בעדות שמסר עד המדינה ניר חפץ – אבל לא רק: החקירה היום נדרשה גם בשל השלב המתקדם בו נמצאת בחינת שני התיקים בפרקליטות, ומשכך נשאל נתניהו גם בנושאים אחרים בשני התיקים הללו. בחלק שכן עסק בעדות חפץ, עומת ראש הממשלה עם אמירות וציטוטים מתוך העדות.

וינרוט. צפוי להתפטר (צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות)
וינרוט. צפוי להתפטר | צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות

בתום החקירה, נמסר מטעם ראש הממשלה כי "לא רק שאין בשר, אין עצם" – אולם בעיני החוקרים הממצאים מצביעים על ההיפך הגמור. "יש בשר, ויש לא מעט עצמות", אומרים במערכת אכיפת החוק. "התוספות של ניר חפץ מחזקות את המלצות המשטרה להגיש כתבי אישום נגד נתניהו בשני התיקים בגין העבירה החמורה של שוחד. ההסברים שהעלה ראש הממשלה ביום לחלוטין אינם משנים את ההמלצות".

בינתיים, בתיק 4000, גורמים טוענים כי לתביעה "יש מכל טוב": לא רק שני עדי מדינה, אלא גם את אילן ישועה, שלא חשוד בדבר ומהימנותו אינה מוטלת בספק; הקלטות; הודעות וואטסאפ ועוד. עוד מספרים גורמים כי צפויה בתיק עוד פעולת חקירה משמעותית – ככל הנראה מעבר לים – אולם על פי ההערכות ראש הממשלה לא יידרש לחקירה נוספת בתיק. כרגע נראה כי במשטרה מתכוונים להעביר כבר במהלך החודש הבא גם את תיק 4000 לפרקליטות, עם המלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה לנתניהו. גם במקרה זה מסתמן כי העבירה העיקרית תהיה קבלת שוחד.