בדרך חזרה מאילת - המשטרה עצרה את השיירה של הרב: שלושה מחסידיו של הרב ברלנד נעצרו היום (חמישי) בצהריים ועשרה נוספים הובאו לחקירה לאחר שתועדו כשהם מבצעים עבירות תנועה חמורות בכביש 90 כשהיו בדרכם מאילת לכיוון צפון. במהלך פעילות של משטרת ירושלים תועדה שיירת המכוניות, כשהרב ברלנד נמצא באחד מהרכבים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כוח גדול של אגף התנועה ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים, בסיוע מסוק, עצר את שיירת החסידים בצומת הערבה ותיעדו את העבירות, ההערכה היא שהשוטרים התכוננו מבעוד מועד והמתינו לשיירה על מנת לתעד את העבירות ולעצור את החשודים.

מקהילת ברסלב שובו בנים נמסר בתגובה: "בדיקה שגרתית לכל דבר ועניין. הרב חזר ממסע חיזוק של 18 שעות בעיר הדרומית אילת. באחת הצמתים המשטרה הקימה מחסום ועיכבה כמה נהגים בחשד לנסיעה מופרזת בעקבות השיירה הגדולה של למעלה מ-70 רכבים. הבדיקות נמשכו זמן ממושך והרב, הגבאים והשיירה המשיכו לכיוון ירושלים להספיק לברית שהרב שימש כסנדק, ומשם לתפילת מנחה וערבית באולם בקומה השלישית. כרגיל על כל מה שקשור בשובו בנים זה רדיפה לכותרת! האמת כבר ממזמן לא חשובה".

הרב ברלנד (ארכיון) (צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות)
הרב ברלנד (ארכיון) | צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות

בשנת 2016 הואשם הרב בביצוע מעשים מגונים והטרדה מינית של ארבע נשים, כולל בקטינה, אך נגזרו עליו 18 חודשי מאסר בלבד, במסגרת הסדר טיעון לאחר שהודה בכמה סעיפי אישום מרוככים שנעדרו מהם סממנים מיניים בולטים. שתיים מארבע המתלוננות נגדו הוצאו מכתב האישום ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בלבד, מהם נוכתה כל התקופה שהוא כבר ריצה במאסר בדרום אפריקה ובישראל. ברלנד שוחרר אחרי 12 חודשי מאסר לאחר שוועדת השחרורים אישרה את בקשתו לקצר את העונש בשל מצבו הבריאותי.