זירת התאונה הקטלנית (צילום: חדשות)
זירת התאונה הקטלנית | צילום: חדשות

אמו של בן ה-16 שנפצע באורח בינוני בתאונת הפגע וברח שבה נהרג ארי נשר ז"ל וזומן לחקירה באזהרה, האשימה הבוקר (חמישי) את המשטרה בחריפות ב"חוסר רגישות" ובביצוע מחדלים. בריאיון בגל"צ טענה האם רות כי לחצים מופעלים על המשטרה מטעם גורמים בעולם הכדורגל להפחית את עוצמת החשדות נגד הדורס יצחק אספה, בשל העובדה שהושקעו בו "מיליוני שקלים" במהלך שנות האימונים שלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האם שחזרה בריאיון את מה שאירע בתחנת המשטרה בשעה שזומן לחקירה באזהרה. "הגעתי יחד עם בני לתחנת המשטרה, ישבנו שם יחד. הם פשוט פתחו בהאשמה קשה כלפי בני ואמרו לו שהוא נחקר באזהרה באשמת גרימת מוות ברשלנות של חברו הטוב והאהוב".

לדבריה, "לא הייתה לזה שום הכנה והם הכחישו את זה בשיחת טלפון מוקדמת. נכנסו לשוק. בני היה קשור לארי, הם אהבו אחד את השני אהבת אמת. ראיתי את פניו של בני ומדובר בחוסר רגישות של המשטרה". האם ציינה שיש לה אינפורמציה על כך שהמשטרה מנסה להקל בחקירת הדורס ולהטיל את האשמה על בנה, אך הדגישה כי זו גם רק "הערכה" שלה.

ארי ז"ל עם הוריו איריס ואבי (צילום: רפי דלויה ‎, חדשות)
ארי נשר ז"ל עם הוריו | צילום: רפי דלויה ‎, חדשות

האם הדגישה גם את המחדלים שלטענתה ביצעה המשטרה כגון שלא בדקו אם הנהג היה מסומם, ערכו בדיקת ינשוף כ-4 שעות בלבד אחרי שנתפס ועוד. היא סיפרה שבנה איבד את הזיכרון מליל התאונה כך שהוא לא זוכר מי הרכיב את מי על האופניים, והדגישה שהאופניים לא היו שלו אלא של חברה.

הנהג הדורס שוחרר למעצר בית

הכדורגלן יצחק אספה, הנהג החשוד שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח, מסר השבוע לראשונה גרסה ושבר את שתיקתו, אך על פי גורמים במשטרה הוא לא הודה במיוחס לו. ביום שלישי הוא שוחרר למעצר בית של תשעה ימים.

במהדורה המרכזית בשבוע שעבר פורסם כי הכדורגלן הצעיר וחבריו רכשו בערב תאונת הפגע וברח כמות נכבדת של אלכוהול. ממידע שהגיע למשטרה, שמונת הצעירים רכשו שלושה בקבוקי וודקה, והמועדון שבו בילו אף העניק להם אלכוהול נוסף במתנה. עם זאת, טרם ברור אם אספה עצמו שתה מהאלכוהול המדובר, שכן אין צילומי אבטחה של הבילוי.

יואשם בהפקרה, אספה (צילום: החדשות)
הכדורגלן החשוד: יצחק אספה | צילום: החדשות

בדמו של אספה אמנם נמצאה כמות אלכוהול גבוהה פי חמישה מהמותר - 250 מיקרוגרם - אולם ללא תיעוד מהבילוי במועדון יכול אספה לטעון כי שתה את האלכוהול לאחר התאונה. משכך, פועלים כעת במשטרה לגבות עדויות מחבריו של הכדורגלן במטרה להבין מי אכן שתה מהאלכוהול הרב באותו ערב.