בלי מספרים בלי דאגות (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

צעיר בן 29 מטירת הכרמל נעצר הבוקר (ראשון) בחשד שהתחזה באינסטגרם לעסק הלבשה תחתונה קיימת, במטרה לשכנע צעירות מרחבי הארץ לשלוח לו תמונות אינטימיות. בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים, נעצר הצעיר בחשד לעבירות מין, התחזות, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במחשב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, הצעיר פתח חשבון אינסטגרם על שם עסק הלבשה תחתונה קיימת, כשהוא משנה אות אחת בשמה (Hermos Israel במקום Hermosa Israel). בהמשך פנה לנשים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, אותן איתר ברשת החברתית, וכשהוא משתמש בשם הבדוי "נטלי" פיתה אותן לשלוח אליו תמונות אינטימיות כדי "לבחון את התאמתן" לפרסום בקמפיין של החברה. בנוסף, הוא נהג להבטיח להן אלפי שקלים תמורת ההשתתפות בקמפיין.

אחת ההתכתבויות (צילום: חדשות)
אחת ההתכתבויות | צילום: חדשות

במשטרה זיהו דפוס פעולה דומה בעקבות מספר רב תלונות שהוגשו ברחבי הארץ – לרבות תלונה מבעלת העסק אליו התחזה הצעיר, שלאורך תקופה ארוכה קיבלה פניות מצעירות ששאלו על ה"קמפיין" וכן על העובדת "נטלי", שכלל אינה קיימת.

יובא לדיון בהארכת מעצרו (צילום: חדשות)
יובא לדיון בהארכת מעצרו | צילום: חדשות

מערך הסייבר ביחידה המרכזית של המשטרה חשף את זהות החשוד והתחקה אחר תנועותיו ברשת ומחוצה לה. עם מעצרו הבוקר נערך גם חיפוש בביתו, ונתפסו התקני איחסון שונים שהיו ברשותו. בהמשך היום יובא לדיון בהארכת מעצרו.