ילדה הותקפה מינית כשהמתינה לאביה שהתפלל (צילום: Захар Гончаров, 123RF)
מורה ביצע עבירות מין ב-3 אחים | צילום: Захар Гончаров, 123RF

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (שני) את שלומי כהן, מורה לשעבר בן 42, בביצוע עבירות מין ואונס של קטינים. לפי כתב האישום, כהן נחשד שביצע מעשים מגונים רבים בשלושה אחים, בני משפחה אחת, כשהיו בגילאים בין 6-13 ובמשך שנים רבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כהן, עד לחשיפת עבירות המין, שימש כמורה במשרד החינוך. על פי כתב האישום, המורה לשעבר רקם מערכת יחסים קרובה עם משפחת המתלוננים כאשר התגוררו כולם בגוש קטיף לפני ההתנתקות. בית המשפט קבע כי כהן ניצל את מערכת היחסים הזאת לאחר שאביהם עזב את הבית וביצע במתלוננים עבירות מין רבות, בהזדמנויות שונות, תוך שהוא מארח אותם בביתו וכן במהלך ביקורים בביתם בגוש קטיף.

במהלך הדיון בבית המשפט, נשמעו גם עדויותיהם של שני אחים נוספים שנפגעו מעבירות המין שביצע בהם הנאשם, אך עדויותיהם התיישנו והן אינם נכללו בכתב האישום. כהן הורשע בסופו של המשפט בביצוע עבירות מין רבות של אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בין השנים 1996-2009.

חודש לפני הגשת כתב האישום נגדו, הוגש נגד המורה הנאשם כתב אישום בבית משפט השלום בפתח תקווה בגין ביצוע עבירות מין דומות בקטין אחר. בעקבות הפרסום, הגיעו המתלוננים למשטרת אשקלון והגישו תלונה. מספר חודשים לאחר הגשת כתב האישום, נטל אחד המתלוננים את חייו.

בשנת 2016, צירפה הפרקליטות לכתב האישום מתלונן נוסף נגד אותו שלומי כהן, אח נוסף של המתלוננים נגדו, אשר התגורר בשנים האחרונות בחו"ל ורק לאחר התאבדות אחיו חזר לארץ והגיש תלונה במשטרה בגין עבירות מין שביצע הנאשם גם כלפיו בילדותו.

"הנאשם ניצל את גילם הרך של המתלוננים והאמון שנתנו בו עת תמך בהם", נמסר מהפרקליטות. "הוא סייע להם כלכלית וחברתית, עזר להם בשיעורי בית, הכין חלק מהם לעלייה לתורה ולימד אותם לנגן". בית המשפט ציין בהכרעת הדין כי לכהן היה מעמד של "אח בוגר או כתחליף אב" ולכן לקטינים לא הייתה שום אפשרות להביע הסכמה למעשיו של הנאשם.