יצא לנבצרות. אפי נוה
יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה | צילום: הלל מאיר/TPS‎, חדשות

יושב ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה הגיב הבוקר (שני) על החקירה שנפתחה נגדו בחשד לעבירות מרמה והבהיר כי אם התיק נגדו יהיה פתוח עד סוף חודש נובמבר, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, הוא לא ייקח חלק בישיבה. "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים", כתב. על דבר החקירה פורסם לראשונה ב"מהדורה המרכזית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפוסט שפורסם בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו, יושב ראש לשכת עורכי הדין הודה לחבריו על הודעות התמיכה שקיבל במהלך הימים האחרונים, לאחר הפרסום בדבר החקירה. "אני בטוח שבתום התהליך יבוא תיק החקירה לסגירה, ואז גם אפרוש בפניכם את הסיפור המלא שיגלה תמונה שונה בתכלית מזאת המשתקפת", כתב נוה.

הוא הוסיף: "אלה לא ימים קלים עבורי אך אני בטוח שבזכות תמיכתכם אעבור אותם מחוזק". יו"ר לשכת עורכי הדין הבהיר באשר לתפקידו בוועדה לבחירת שופטים: "אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד ה-23.11, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה".

"נגבש עמדה לאחר החקירה". שקד | צילום: פלאש 90 \ הדס פארוש, חדשות

אתמול התייחסה שרת המשפטים שקד לחקירתה של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בחשד למרמה, לאחר שניסה להעביר אישה במעבר הגבול בנתב"ג מבלי שתציג את דרכונה. בלשכת שקד הבהירו: "החקירה תסתיים בתוך זמן קצר, בסיומה נגבש את עמדתנו".

"בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים", נמסר מלשכתה של שקד. "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בישיבת הוועדה הקרובה".

נוה, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר במערכת המשפטית וחבר בוועדה לבחירות שופטים, חזר בראשית השבוע ארצה מחופשה פרטית. בכניסה לישראל במעבר הגבול בנתב"ג הוא הציג את דרכונו שלו, אך סייע לנוסעת שהתלוותה אליו לעבור את מעבר הגבול מבלי שהציגה את הדרכון שלה. יש לציין כי הנוסעת אינה מנועת כניסה לישראל. בקרי הגבול הבחינו באירוע ודיווחו למשטרה. המקרה הגיע לדרגים הגבוהים ביותר במערכת האכיפה, ורק אז ניתן היתר לחקור את נווה באזהרה. מקורות מספרים שנוה הודה בחקירה בביצוע המעשה.

לאחר הפרסום במהדורה המרכזית, מסר אפי נוה: "המקרה המדובר הינו חלק מהליך גירושין קשה וכואב שאני חווה, לצערי, ושהינו חסוי על פי דין. מפאת פרטיותם של ילדיי משפחתי, אין בכוונתי להתייחס לנושא, ואני מקווה שהעיסוק האובססיבי והפוגעני בחיי ייפסק".