אופק הייתה בסיום המשמרת שלה במסעדה שבה היא עובדת בחיפה כשהיא הבינה שהארנק שלה לא עליה. בירור מהיר עם החברים שעובדים עמה העלה כי לעוד עובדת אחד נעלם הארנק, ומכאן הסיקה אופק שזה לא במקרה. השתיים פנו לבעל המסעדה וביחד הם צפו בסרטונים של החדר במסעדה שבו היו שמורים תיקי העובדים. לתדהמתם הם הבחינו בגבר שנכנס לחדר, שולח את ידו אל התיקים ולוקח משם את הארנקים שלהן. לטענתן, עוד עסקים באזור נתקלו בגנב באותו היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הן מיד פנו למשטרה והעלו את הסרטון לפייסבוק במטרה לנסות לאתר את הגנב כמה שיותר מהר. במהרה גילו כי תושבי חיפה והסביבה זיהו את הגבר ומכירים את שמו, וכן שהוא גנב בעבר ארנקים וטלפונים ניידים. תלונות נגדו הוגשו כבר לפני שנתיים והוא טרם נתפס.

לתלונה במשטרה שהגישו השתיים בתחילת השבוע הן צירפו את הסרטונים של הגנב, וקיוו שהרכוש שלהם ישוב אליהם והגנב ייתפס סוף סוף.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה במשטרה שלשום, נפתחה חקירה במטרה לאתר את החשוד ולמצות עמו את הדין. נציין כי משטרת ישראל שמה לה למטרה להיאבק בעבירות הרכוש באשר הן, כשלצד האכיפה הנחושה, מתבצעות גם פעילויות יזומות, מניעה, וצעדים להורדת הביקוש לרכוש הגנוב. לא בכדי, במהלך השנים האחרונות קיימת ירידה מתמשכת בשיעור עבירות הרכוש בישראל".

עוד נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות, ובד בבד תמשיך בפעילות מאומצת נגד עברייני הרכוש בכדי לשמור על רכושם של אזרחי מדינת ישראל, בכל זמן ובכל מקום".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il