טרייגר לאחר מעצרו השני (צילום: משטרת פרגוואי, חדשות)
מעצרו המחודש של טרייגר | צילום: משטרת פרגוואי, חדשות

דניאל טרייגר, הישראלי החשוד שעמד בראש רשת הברחת סמים מאמריקה הלטינית לישראל, נעצר אתמול (רביעי) מחדש לאחר שנמלט טרם הסגרתו ארצה, כך מדווח האתר הברזילאי Ultima Hora. טרייגר נמלט בתחילת השבוע מהמלון בו שהה תחת אבטחה פרגוואית, ונתפס במחוז הסמוך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תחילה פורסם כי טרייגר היה תחת שמירת כוחות ישראליים כשנמלט, אולם תוך שעות גורמים בכירים במשטרת ישראל הדפו את הטענות. הגורמים עמדו על כך שטרייגר, החשוד ששימש ראש רשת הברחת סמים גדולה, לא נמלט לשוטרים ישראליים - אלא לשוטרים פרגוואים שהעבירו אותו לברזיל והיו אמונים על אבטחתו.

לטענתם, התקבלה אינדיקציה על כך שטרייגר הוא סוחר סמים שעובד עם עבריינים בארץ, אבל לא משויך לארגון פשיעה. לדברי אותם גורמים, המידע שהתקבל הצביע על כך שהוא חי בבוליביה ופועל משם, אך היחסים הדיפלומטיים הרעועים עם המדינה הלטינית העיבו על היכולת של המשטרה לפעול בנושא.

על כן, הועבר המידע הזה לרשויות בבוליביה, בכוונה שיגרשו את החשוד מהמדינה, ומשם ימשיך לישראל או למדינה אחרת, שעמה יש לישראל הסכמי הסגרה שיאפשר לעצור אותו. המודיעין שהועבר לבוליביה מישראל כלל את הכתובת של החשוד ומקום הימצאו. בסופו של דבר גורש טרייגר לפרגאווי, והפרגוואים העבירו אותו לברזיל שם עדיין היה תחת אבטחתם של הראשונים: בחדר היו אמורים להיות איתו שני שוטרים אבל לטענת הבכירים - טרייגר פשוט נעלם‎.

רק ביום ראשון חשפה המשטרה את פרשת "שמיים לבנים", במסגרתה סיכל סוכן סמוי עסקת סמים בהיקף של כשמונה מיליון שקלים, ונאספו ראיות נגד 37 חשודים בעבירות ייבוא וסחר בסמים מסוכנים, באמל"ח ועבירות אלימות חמורות. "גולת הכותרת בפעילות זו היה איסוף ראיות כנגד חשוד עיקרי השוהה מחוץ לגבולות המדינה", התגאו במשטרה.

אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

במשטרה הסבירו עם חשיפת הפרשה כי במהלך החקירה הסמויה, נרקמה עסקה לייבוא סמים בידי רשת יבואנים מאמריקה הלטינית לישראל, כאשר טרייגר עומד בראש הרשת. בלדר נשלח לחו"ל כדי להביא לישראל את הסמים – 4.5 קילוגרמים של קוקאין, בשווי מוערך של מיליוני שקלים - שהועברו לחזקת המשטרה.