שוכנו בתאים סמוכים. רוזנשטיין ואברג'יל
שוכנו בתאים סמוכים. רוזנשטיין ואברג'יל | צילום: יוסי זליגר / פלאש 90, חדשות

בעקבות הפרסום במהדורה המרכזית אמש, הבוקר (שני) הוחלט בשירות בתי הסוהר (שב"ס) להעביר את מאיר אברג'יל אגף. זאת, לאחר שפורסם כי העבריין - שהחל לרצות 3 שנות מאסר - שובץ באגף 7 בכלא איילון, בתא סמוך לזה של ראש ארגון הפשע זאב רוזנשטיין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גורם בשב"ס התייחס להחלטה להעביר את אברג'יל, וציין כי עצם שיבוצם של שני העבריינים באותו האגף הייתה טעות שהתגלתה בדיעבד לאחר הפרסום בחדשות. לדבריו, הטעות הזאת נבדקת כעת.

אתמול נצפו השניים, שני אויבים מושבעים, אוכלים ארוחת בוקר משותפת בכלא. בעבר, זה היה הסכסוך הגדול ביותר בעולם הפשע הישראלי. המלחמה בין זאב רוזנשטיין לאחים יצחק ומאיר אברג'יל היתה קשה ואלימה, והמשטרה אף חשדה כי הם ניסו לחסל זה את זה באופן הדדי - מספר רב של פעמים. לאחר הסכם טיעון בתיק 512, אברג'יל נשלח לעונש מאסר בפועל, ושובץ אל אותו האגף שבו נמצא גם רוזנשטיין.

יש להדגיש שכאשר מדובר בארגוני פשיעה וכשיש סכסוכים אלימים, שירות בתי הסוהר לא מפריד את האסירים אלא משכן אותם גם באגפים נפרדים ולעיתים אף בבתי כלא שונים מחשש להתלקחות. המשמעות היא ככל הנראה כי הסכסוך הזה - אחד הגדולים שידע עולם הפשע הישראלי, כנראה כבר מאחורינו.