כך נראה המאבק בפשיעה - מהאוויר: ה"דוכיפת" הוא המסוק החדש של המשטרה, הרכש החדש לטובת מבצעים ומשימות מיוחדות של המשטרה. מדובר על מסוק דו-מנועי שמצויד במערכות טכנולוגיה מהמתקדמות ביותר - ומצלמה מיוחדת שמתעדת ביום ובלילה. המסוק נכנס לאחרונה לשירות מבצעי וכבר הספיק להשתתף במספר מבצעים, חלקם מסווגים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הצטרפנו למבצע אכיפה עם המסוק בכבישים מסוכנים שמוגדרים "אדומים". תוך זמן קצר המסוק זיהה עבירת תנועה מסוכנת – נהג שעוקף ארבע פעמים ועובר פס הפרדה לבן רצוף.

שני הטייסים והסייר במסוק עדכנו את כוחות המשטרה על הקרקע, שהחלו לדלוק אחר הנהג. במהרה התפתח מרדף: הנהג המשיך לברוח ולבצע עקיפות מסוכנות, בזמן שהמסוק עדכן את הניידות על מסלול הרכב.

ברהנו טגניה והמסוק החדש
ברהנו טגניה והמסוק החדש | צילום: החדשות‎

המסוק המשטרתי הכווין את הכוחות "לסגור" על הנהג, שנעצר תוך זמן קצר, והתברר שהרישיון שלו בכלל לא בתוקף. גם נהגי שיירת הרב ברלנד, שנהגו במהירות מופרזת ותוך סיכון נהגים, תועדו על ידי מסוק – ונתפסו בתום מרדף.

"היתרון של המסוק הוא שאנחנו רואים בצורה מאוד ברורה עבירות של מעבר פס הפרדה רצוף או עקיפה בדרך לא פנויה", הסביר סנ"צ גדי וינר, טייס המערך האווירי של משטרת ישראל. ה"דוכיפת" מסוגל גם לנייד יחידות מיוחדות במאבק נגד ארגוני הפשע וארגוני הטרור – ומציב את משטרת ישראל בחזית הטכנולוגית לצד גופי אכיפת החוק הטובים בעולם.