התאבדות בצל חקירה: לאחר שעובדת בחברה של איש העסקים לב לבייב, רואת חשבון בת 42 ואם ל-3 ילדים, קפצה למותה היום (שלישי) מבניין הבורסה ברמת גן, בכיר בחברה של לבייב תוקף בחריפות את המשטרה: "הופעלו עליה לחצים כבדים, היא נבהלה מאוד, נשברה והתאבדה. הם הרגו אותה". במשטרה אישרו שמדובר בעובדת שנחקרה באזהרה בפרשת "יהלום שחור" והברחת היהלומים בהם חשודים בני משפחתו של לבייב ועובדים בחברה שבבעלותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העובדת קפצה מהקומה העשירית של בניין הבורסה סביב השעה 16:30. גורמים המקורבים לחקירת פרשת הברחת היהלומים מודים כי היא נחקרה לפני מספר ימים יחד עם עובדים נוספים, ולאחר מכן שוחררה לביתה. אותו גורם הבהיר כי היא אינה נחשבת לעדה מרכזית בפרשה.

לא מעט מהעובדים שנחקרו עומתו עם זבולון לבייב, בנו של לב לבייב, ולפי אותם גורמים הם גם הפלילו אותו. אחד מהעובדים הודה בחקירה שהובאו יהלומים לא מתועדים וזבולון לבייב ידע מזה. לבייב, מצדו, הכחיש את הדברים.

הבניין ממנו נפלה האישה
זירת ההתאבדות בבורסה, היום | צילום: החדשות

החברה של לבייב, שבכיריה חשודים ונמצאים תחת חקירה, תקפה בחריפות את המשטרה לאחר האירוע. בכיר בחברה אמר שהעובדת שמצאה את מותה עסקה בעיקר בשליחויות, הרוויחה כ-6,000 שקלים בחודש ונחשבת לעובדת זוטרה. "במשטרה הפעילו עליה לחצים כבדים, היא נבהלה מאוד, נשברה והתאבדה", האשים אותו בכיר. "הם הרגו אותה".

במשטרה סרבו למסור פרטים על החקירה אך אישרו שמדובר בעובדת שנחקרה באזהרה. "אנו מצרים על התוצאות הטרגיות של האירוע, הפרטים שמסרה החברה לוקים באי דיוקים מהותיים. פעלנו כל העת ברגישות הנדרשת", נמסר מהמשטרה.

חברת ל.ל.ד: "צריך לשים קץ לתופעות של רמיסת זכויות נחקרים"

בחברת ל.ל.ד הגיבו מוקדם יותר לאירוע מותה של עובדת החברה. "קיבלנו בזעזוע ובצער עמוק את ההודעה על אובדנה הקשה של עובדת החברה", נמסר. "אנו ננקוט בכל הצעדים העומדים לרשותנו על מנת לסייע לחקר מותה ועל מנת לשים קץ לתופעות קשות של רמיסת זכויות נחקרים וגרימת נזקים בלתי הפיכים מתוך רצון לייצר כותרות תקשורתיות".

זבולון לבייב. ארכיון
עומת עם עובדים, זבולון לבייב | צילום: החדשות

לפני כשבועיים עצרו המשטרה ורשות המסים שישה בני אדם החשודים בהברחת יהלומים וביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החקירה החלה כבר בחודש מרס והיא נוהלה באופן סמוי על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, ויחידות המכס, המע"מ ו"יהלום" ברשות המסים.

העצורים הועברו לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס ומס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך מספר שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות.