הנער מגיע לחקירה (צילום: חדשות)
הנער מגיע לחקירה | צילום: חדשות

הנער בן ה-16 החשוד בגרימת מותו ברשלנות של ארי נשר ז"ל התייצב היום (שלישי) לחקירה במשטרת תל אביב שהסתיימה כעבור שלוש שעות. במהלך החקירה אמר הנער כי הוא אינו זוכר דבר מהאירוע, ולא סיפק תשובה באשר לשאלה מי הרכיב את מי בעת התאונה. במהלך החקירה הראו השוטרים לנער סרטונים שאספו מזירת התאונה, עימתו אותו עמם ושאלו אותו אם הוא מזהה את עצמו ואת ארי ז"ל. הנער השיב שהוא לא מזהה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך חקירתו הדגיש הנער כי בעבר שניהם הרכיבו אחד את השני על האופניים ועל כן הוא לא זוכר מי הרכיב את מי בזמן התאונה. "מרשנו לא זוכר כלום מהתאונה", טענו פרקליטיו של הנער עו"ד דניאל חקלאי ועו"ד דורון ויגלר, לפני תחילת החקירה שנדחתה כמה פעמים. "הנער סיפר לחוקרים הכול בזמן אמת. אין לנו מושג מדוע החקירה הזאת חקירת תחת אזהרה נפתחה". יש לציין כי מבחינת המשטרה מדובר בהשלמת חקירה, זאת משום שהחקירה המרכזית מתמקדת ביצחק אספה, הכדורגלן שדרס ולאחר מכן ברח מהזירה.

אמש פורסם ב"מהדורה המרכזית" כי עדותו של עד הראייה שטען כי ארי נשר ז"ל הוא זה שהרכיב על האופניים החשמליים בעת התאונה נמצאה כלא אמינה. החוקרים הגיעו יחד עם העד לזירה וניסו לשחזר יחד את מה שראה. אחרי שעות של גביית עדות וביצוע פעולות חקירה מעמיקה הגיעו החוקרים למסקנה כי לא ניתן להסתמך על עדותו.

נהרג בתאונה: ארי נשר ז"ל (צילום: חדשות)
ארי נשר ז"ל על רקע הזירה | צילום: חדשות

החוקרים סבורים אם כן, כפי שנמסר לפני שנודע על העדות, כי ארי לא הרכיב את חברו על האופניים החשמליים. גורמים במשטרה הדגישו כי חרף העדות החדשה שנבדקה ברצינות ובקפידה, החומר הראייתי מצביע על כך שארי נשר היה זה שהורכב.

משפחת הנער תקפה בחריפות את התנהלות המשטרה סביב הפרשה. "לפני קיום החקירה ובירור העובדות, כשעדיין לא ברור מי נהג באופניים, דוברת המשטרה חרצה את פסק דינו של הקטין. מדובר בהוכחה לכך שהחקירה נגועה באינטרסים זרים". הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של הדוברת מירב לפידות כי "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו ארי היה בחיים".