הנער מגיע לחקירה (צילום: חדשות)
הנער מגיע לחקירה | צילום: חדשות

לאחר שנדחתה מספר פעמים, התקיימה היום (שלישי) חקירתו של הנער שרכב על האופניים עם ארי נשר ז"ל בעת תאונת הפגע וברח הקטלנית. הנער בן ה-16 החשוד בגרימת מוות ברשלנות הגיע לחקירתו בשעה 16:00 במשטרת תל אביב. אמו אמרה בטרם נכנס לחקירה כי הוא לא מבינה מה המשטרה רוצה מבנה והוסיפה כי בידי המשפחה עדויות שמוכיחות שמעורבות בנה בתאונה שונה מכפי שהמשטרה חושבת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מרשנו לא זוכר כלום מהתאונה", טענו פרקליטיו של הנער עו"ד דניאל חקלאי ועו"ד דורון ויגלר. "הנער סיפר לחוקרים הכול בזמן אמת. אין לנו מושג מדוע החקירה הזאת חקירת תחת אזהרה נפתחה". יש לציין כי מבחינת המשטרה מדובר בהשלמת חקירה, זאת משום שהחקירה המרכזית מתמקדת ביצחק אספה, הכדורגלן שדרס ולאחר מכן ברח מהזירה.

אמש פורסם ב"מהדורה המרכזית" כי עדותו של עד הראייה שטען כי ארי נשר ז"ל הוא זה שהרכיב על האופניים החשמליים בעת התאונה נמצאה כלא אמינה. החוקרים הגיעו יחד עם העד לזירה וניסו לשחזר יחד את מה שראה. אחרי שעות של גביית עדות וביצוע פעולות חקירה מעמיקה הגיעו החוקרים למסקנה כי לא ניתן להסתמך על עדותו.

נהרג בתאונה: ארי נשר ז"ל (צילום: חדשות)
ארי נשר ז"ל על רקע הזירה | צילום: חדשות

החוקרים סבורים אם כן, כפי שנמסר לפני שנודע על העדות, כי ארי לא הרכיב את חברו על האופניים החשמליים. גורמים במשטרה הדגישו כי חרף העדות החדשה שנבדקה ברצינות ובקפידה, החומר הראייתי מצביע על כך שארי נשר היה זה שהורכב.

משפחת הנער תקפה בחריפות את התנהלות המשטרה סביב הפרשה. "לפני קיום החקירה ובירור העובדות, כשעדיין לא ברור מי נהג באופניים, דוברת המשטרה חרצה את פסק דינו של הקטין. מדובר בהוכחה לכך שהחקירה נגועה באינטרסים זרים". הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של הדוברת מירב לפידות כי "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו ארי היה בחיים".