החזיר שהוצב בפתח בית הכנסת (צילום: חדשות)
החזיר שהוצב בפתח בית הכנסת | צילום: חדשות

באי בית הכנסת "סוכת שאול" ברמת השרון הזדעזעו הבוקר (שישי) כשגילו שבכניסה לבית התפילה הוצב ראש של חזיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

הגבאי הראשי של בית הכנסת זה 25 שנה, אלי עלמני, סיפר: "הזעיקו אותי מהבית כי אמרו לי שיש ראש של חזיר במקום. באתי מיד לראות מה שקרה והזדעזעתי לראות את הדברים האלה. לא תמונה או פסל - ראש חזיר ממש עם הבשר והדם עליו. מזעזע שבתוכנו יש דבר כזה".

מהמשטרה נמסר כי שוטרים הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות האירוע. בשלב זה הרקע לא ברור, אך רמת השרון עומדת לפני סיבוב שני בבחירות לראשות העיר וייתכן שיש קשר בין הדברים.

שר הפנים אריה דרעי פרסם תגובה לאירוע וכתב: "הזדעזעתי עד עמקי נשמתי מפשע השנאה המקומם והנפשע הבוקר ברמת השרון. ראש חזיר נתלה בשער כניסה לבית כנסת. מעשה תועבה שאם היה קורה באחת ממדינות העולם היינו כולנו זועקים ונזעקים. חייבים לחקור מיד, לעצור את האחראים ולהביאם לדין!".

ד"ר יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית, מסר בתגובה: "מי שהעמיד את ראש החזיר על גדר בית הכנסת ברמת השרון הוא נבל. זהו מעשה שאין שיעור לכיעורו. דורות על גבי דורות הושפלו יהודים באמצעות החזיר, הוכרחו לגעת בו, להתפלש בו, רק כדי לשמח ליבם של ארורים. והנה הבוקר נחצה קו אדום כשיהודים עוללו זאת לאחיהם. אין שום קשר בין המאבק (הלגיטימי) בסוגיות של דת ומדינה, המאבק בהדתה, לבין מעשה הנבלה הזה".