טרייגר לאחר מעצרו השני
מעצרו המחודש של טרייגר | צילום: משטרת פרגוואי, חדשות

סוף להימלטות של החשוד בהברחת סמים: משטרת ישראל אישרה שהישראלי, החשוד שעמד בראש רשת הברחת סמים מאמריקה הלטינית, מועבר היום (לישראל). "החשוד נמצא בדרכו לישראל, מלווה בשוטרי משטרת ישראל", נמסר - שעות לאחר שדווח בברזיל על מעצרו של החשוד, דניאל טרייגר. התקשורת בברזיל טענה הבוקר כי טרייגר נעצר אתמול מחדש לאחר שנמלט טרם הסגרתו ארצה מהמלון בו שהה תחת אבטחה פרגוואית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"משטרת ישראל, באמצעות נציגיה בדרום אמריקה, מביאה היום למעצר בישראל חשוד בייבוא סמים", נמסר. "מעצר החשוד בוצע בהמשך ישיר לפרשיות המתנהלות בימ"ר לכיש וימ"ר מרכז שעיקרן ייבוא סמים בכמויות גדולות לישראל שבוצעו על ידי החשוד ואחרים".

מעצרו המחודש של החשוד התבצע, כך לדברי המשטרה, בזכות שיתוף פעולה בין כוחות שיטור שונים. "פעילות מורכבת ומקצועית זו נעשתה במסגרת הלחימה הנחושה של משטרת ישראל כנגד הפשיעה החמורה והמאורגנת, וכנגד פעילותם הפלילית בארץ ובעולם של עבריינים ישראלים. זרועה הארוכה של משטרת ישראל גם אל מעבר לים אפשרה את מעצרו של החשוד לאחר מבצע מורכב ומשולב ועם מעצרו כאמור בברזיל הועבר החשוד לידי שוטרי משטרת ישראל שברגעים אלה עושים דרכם לארץ".

עם נחיתת החשוד והשוטרים בנתב"ג, היום בשעות אחר הצוהריים, הוא יועבר לבלשי מרחב לכיש להמשך ההליך הפלילי. לאחר מכן הוא יובא לדיון בבית המשפט במטרה להאריך את מעצרו. "משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, בארץ ובכל רחבי העולם, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין", נמסר.

לאחר בריחתו פורסם בדרום אמריקה כי טרייגר היה תחת שמירת כוחות ישראליים כשנמלט, אולם תוך שעות גורמים בכירים במשטרת ישראל הדפו את הטענות. הגורמים עמדו על כך שטרייגר, החשוד ששימש ראש רשת הברחת סמים גדולה, לא נמלט לשוטרים ישראליים - אלא לשוטרים פרגוואים שהעבירו אותו לברזיל והיו אמונים על אבטחתו.

לטענתם, התקבלה אינדיקציה על כך שטרייגר הוא סוחר סמים שעובד עם עבריינים בארץ, אבל לא משויך לארגון פשיעה. לדברי אותם גורמים, המידע שהתקבל הצביע על כך שהוא חי בבוליביה ופועל משם, אך היחסים הדיפלומטיים הרעועים עם המדינה הלטינית העיבו על היכולת של המשטרה לפעול בנושא.

על כן, הועבר המידע הזה לרשויות בבוליביה, בכוונה שיגרשו את החשוד מהמדינה, ומשם ימשיך לישראל או למדינה אחרת, שעמה יש לישראל הסכמי הסגרה שיאפשר לעצור אותו. המודיעין שהועבר לבוליביה מישראל כלל את הכתובת של החשוד ומקום הימצאו. בסופו של דבר גורש טרייגר לפרגאווי, והפרגוואים העבירו אותו לברזיל שם עדיין היה תחת אבטחתם של הראשונים: בחדר היו אמורים להיות איתו שני שוטרים אבל לטענת הבכירים - טרייגר פשוט נעלם‎.

רק ביום ראשון חשפה המשטרה את פרשת "שמיים לבנים", במסגרתה סיכל סוכן סמוי עסקת סמים בהיקף של כשמונה מיליון שקלים, ונאספו ראיות נגד 37 חשודים בעבירות ייבוא וסחר בסמים מסוכנים, באמל"ח ועבירות אלימות חמורות. "גולת הכותרת בפעילות זו היה איסוף ראיות כנגד חשוד עיקרי השוהה מחוץ לגבולות המדינה", התגאו במשטרה.

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

במשטרה הסבירו עם חשיפת הפרשה כי במהלך החקירה הסמויה, נרקמה עסקה לייבוא סמים בידי רשת יבואנים מאמריקה הלטינית לישראל, כאשר טרייגר עומד בראש הרשת. בלדר נשלח לחו"ל כדי להביא לישראל את הסמים – 4.5 קילוגרמים של קוקאין, בשווי מוערך של מיליוני שקלים - שהועברו לחזקת המשטרה.