ביטן (צילום: החדשות)
ח"כ ביטן יוצא מחקירה בלהב 433 | צילום: החדשות

יו"ר הקואליציה דוד ביטן עומת אתמול (רביעי) בחקירתו השנייה בלהב 433 עם עדויות והקלטות מ-3 פרשות שונות. על פי ההערכות, חבר הכנסת יידרש להתייצב במשטרה לפחות לעוד 5-6 חקירות, שכל אחת מהן תימשך יום שלם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חקירתו השלישית של ביטן תתקיים כבר ביום ראשון בבוקר. בתחילת השבוע הוא נחקר בפעם הראשונה - אז הגביל את עצמו בגרסה ראשונית שמסר לחוקריו, ושעל פי גורמים המעורים בפרטים סותרת באופן משמעותי את ממצאי החקירה שנאספו בחודשים האחרונים.

אתמול עומת ביטן עם תמלילי חקירות ועדויות שונים. החוקרים אף השמיעו לו הקלטות שונות של עדים ונחקרים. בחקירה השנייה אתמול, עסקו חוקרי המשטרה בשניים או שלושה נושאים שונים לחלוטין, ונראה שזו רק ההתחלה - רמז להיקף החומר הרב שנאסף על חבר הכנסת.

מקורבים לביטן טוענים כי מהחומרים שהוצגו לו עד כה אפשר לומר שהוא יכול להתמודד עם הממצאים וכי יש לחבר הכנסת תשובות טובות לכל השאלות. אתמול הוא נחקר בפעם השנייה במשך כ-12 שעות לאחר שחקירתו הקודמת, שהתקיימה לפני שלושה ימים, ארכה כ-13 שעות.

דב צור (צילום: חדשות)
מעצרו הוארך. ראש עיריית ראשל"צ צור | צילום: חדשות

כעת, לאחר שנחקר פעמיים במשטרה מקורביו של ביטן מפצירים בו להישאר בתפקידו כיו"ר הקואליציה. ההערכה כעת היא שאם הוא נחשף למידע דרמטי במהלך החקירה לא תהיה לו ברירה אלא לעזוב את התפקיד. עם זאת, הוא ככל הנראה מתכוון להמשיך ולכהן כח"כ, מה שגם מקנה לו זכויות מסוימות בהליך החקירה כמו החסינות מפני מעצר.

בתוך כך הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה שני חשודים נוספים בפרשה: האחד מקורב לשר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ והשני בכיר בעיריית ראשון לציון. הבוקר גם הובאו ראש העיר דב צור וסגנו יוסי חממי לבית משפט השלום, ומעצרו של צור הוארך בחמישה ימים שבסופם יישלח למעצר בית. עוד נקבע כי צור הורחק מהעירייה ל-30 יום.

צור וסגנו נעצרו בתחילת השבוע בגל מעצרים במסגרת הפרשה, וממצאי החקירה שמתנהלת נגדם מחזקים את החשדות שעלו בדבר קבלת שוחד מאנשי עסקים בתמורה לקידום ענייניהם. במקביל, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של אייל מושייב, המשנה של ראש העיר, החשוד גם הוא בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.