"זה פשוט מאוד, אני מאוד נפגעתי מהמעצר הזה" - עדנאן ג'רושי, ראש הווקף שנעצר ושוחרר בפרשת השחיתות בעיריית ראשל"צ, בריאיון מיוחד לחדשות 2 לאחר שחרורו ממעצר. כשהשוטרים דפקו על דלת ביתו של עדנאן ג'רושי, הוא הניח שבאו לבקש את עזרתו - אבל מהר מאוד מצא אחד האנשים המכובדים ביותר במגזר הערבי את עצמו חשוד בפרשת שחיתות חמורה ביותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הייתי מופתע מזה", מספר מי שמשמש ראש ווקף ויו"ר ועדת הסולחה הארצית. "זה לא נעים שנכנסים לך לחדר השינה ברבע לחמש בבוקר ואומרים לך פתאום 'אתה חשוד בשוחד'".

החשד נגד ג'רושי הוא מתן שוחד ליו"ר הקואליציה, חברת הכנסת דוד ביטן. עדנאן, בן 72, מכחיש בתוקף את החשדות. לדבריו, נפגש עם ביטן פעמים בודדות במסגרת פגישות עבודה. "בחיים ביטן לא אמר לי שהוא בחובות - למה הוא צריך לספר לי את הצרות שלו?", הוא מצהיר. "גם נפגשתי איתו עם קבוצה גדולה של אנשים, בהם גם חברי כנסת".

ביטן: "אפשרו לי להגיב" (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90, חדשות)
ח"כ ביטן, ארכיון | צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90, חדשות

"רוצים לכתוש את ביטן"

גם אחיינו של עדנאן, חסאם ג'רושי, נעצר בגין אותם חשדות. מאז מעצרו נחקר חסאם פעמיים במשרדי להב 433. "השמיעו לנו האזנות סתר, אבל אין האזנות שאנחנו משחדים אנשים", הוא טוען. "אמרתי לחוקר: 'אם יש לך ראיה שאני משחד איש ציבור או נותן למישהו כסף ביד, או כל דבר אחר - אני חותם לך על מה שאתה רוצה עכשיו'".

לדברי חסאם, לכל אורך החקירה התעניינה המשטרה בשם אחד בלבד: דוד ביטן. "ממה שהבנתי מהחקירות שלי במשטרה, הם רוצים לכתוש את ביטן. זו המטרה שלהם. בחיים לא עזרתי לביטן, לא בחובות ולא בשום דבר".

"מרשי נחקר על עבירה של מתן שוחד, והוא הכחיש כל קשר לעבירות האלה", מדגיש עורך דינו של חסאם, נדיר בראנסי. גם סנגורו של עדנאן, אורי בר אוז, מוסיף: "מייחסים לו שוחד, והוא לא נשאל שאלה אחת: 'מתי נתת, ומה קיבלת עבור זה?'".

לטענת עדנאן, נעשה לו ולמשפחתו עוול בכך שציירו אותו כאילו הוא ראש ארגון פשע. הוא בטוח בחפותו, ומשוכנע כי בסיום החקירה תצא האמת לאור, וייקבע כי הוא נקי מכל חשד.