הפיצוץ ביפו
הפיצוץ ביפו | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

החקירה נמשכת: בית המשפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) את מעצרו של בעל החנות ביפו שהתפוצצה לפני כשבועיים וגרמה למותם של שלושה בני אדם. מעצרו של החשוד הוארך בשמונה ימים נוספים עד ל-17.12. "לא זו בלב שמדובר בעבירות החמורות ביותר בספר החוקים, אלא שמדובר בחקירה מורכבת ולטעמי יש לאפשר למשטרה למצות את החקירה", נכתב בפרוטקול הדיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חלה התפתחות בחקירה והתקבלה ראיה שיש בה כדי לחזק את החשד", כתבה השופטת חיותה כוחן עומר. "התקבלה חוות דעת של מכבי האש כי אין מדובר בשריפה אקראית. כמו כן, הונחה בפני בית המשפט ראיה שיש בה כדי לסבך את החשוד ולחזק את החשד נגדו".

הפיצוץ העז שאירע בחנות הוביל לאחר מכן גם לקריסה חלקית של מבנה ולשריפה גדולה במקום. מותם של שניים ההרוגים נקבע במקום. ההרוג השלישי אותר בזירת הפיצוץ כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו ומותו נקבע שעות לאחר מכן בבית החולים.

מה שגרם לשוטרים לעצור את בעל החנות הוא גילוי של המשטרה לפיו חודשיים וחצי לפני האירוע, בעל החנות הרחיב את מסגרת הביטוח והעלה את הפרמיה - כך שאם נגרם נזק לחנות, הוא יוכל לקבל פיצוי מוגדל. מכיוון שיש לו חובות עתק לשוק האפור, במשטרה מאמינים שפעל על מנת לקבל כסף מהביטוח.