יו"ר הקואליציה דוד ביטן התייחס הערב (שלישי) בשש עם סיון רהב מאיר לפרסום ב"הארץ" לפיו בחודשים האחרונים בודקת המשטרה חשד לפלילים נגדו בעת שכיהן כסגן ראש עיריית ראשל"צ. "עיתון הארץ מהווה יחידת חיסול של פוליטיקאים מהימין", אמר ביטן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה לא נעים, על זה אין ויכוח אבל אני אדם חזק", אמר ביטן בהתייחס לפרסום. "התיק נסגר ב-2012, ראו שאין להם מה לכתוב, רוב הפרטים שקריים לחלוטין". ביטן אף טען שלא ידע כלל שמתנהלת בדיקה משטרתית בעניינו. "היו חובות, אבל לא של מיליונים, דברים נסגרו ונפתרו. לא יכול להיות שכל חודשיים-שלושה יעשו עליי תחקיר, ידיי נקיות", טען וקרא לחקור את העיתון בחשד לשיבוש הליכים.

הבדיקה נגד ביטן בוחנת קשרים שניהל לכאורה עם איש עסקים לאחר שהתמנה לתפקיד סגן ראש העיר בשנת 2005. על פי הדיווח, במקביל נקלע ביטן לחובות כבדים לאחר שלקח הלוואות בשוק האפור, חלק משכרו עוקל וננקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל. ב-2010 נפתחה נגדו חקירה פלילית שהובילה לכך שעזב את תפקידיו הקשורים לבינוי, אך התיק נגדו נסגר.

על פי הדיווח ב"הארץ", עדויות של אנשים ששוחחו עם ביטן באותה תקופה מעלות כי הוא סיפר להם על חובות של יותר מ-7 מיליון שקלים וכי הוא הסתבך עם אנשי השוק האפור.