משרדי מח"ש (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
שני בכירים ייחקרו בגין אונס | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

חקירה תיפתח נגד שלושה בכירים בשב"כ בחשד לביצוע עבירות מין חמורות, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית. שניים מהבכירים ייחקרו בגין אונס ואדם בכיר מאוד נוסף ייחקר בגין הטרדה מינית ומעשה מגונה. זאת לאחר שעובדת הארגון, שהתלוננה לפני מספר שבועות, מסרה עדות מפורטת במחלקה לחקירות שוטרים ונמצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף. במח"ש אישרו את הדיווח.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במח"ש פנו היום לפרקליט המדינה וביקשו ממנו אישור להפוך את הבדיקה שנערכה לחקירה של שלושת הבכירים כחשודים באזהרה. במקביל, נגד העובדת שהתלוננה נערך הליך בדיקה בחשד לעבירות טוהר המידות יחד עם עובד שב"כ נוסף. בתחילת החודש היא הגישה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד הבכירים בשירות בגין הטרדות מיניות ומעשים מגונים - במקביל להליך משפטי המתנהל בימים אלה תחת צו איסור פרסום גורף.

אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
השלושה ייחקרו כחשודים באזהרה | צילום: 123RF, חדשות

העובדת ביצעה את הפנייה לפני מספר שבועות באמצעות פרקליטה, עורך הדין משה יוחאי. היא סיפרה כי בוצעו בה במשך שנים ארוכות עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, הן במתקני השב"כ והן באירועים מחוצה להם.

העובדת הגישה לחוקרים את הטלפון הסלולרי שלה, שבו נמצא תיעוד של מסרונים בעלי אופי מיני בוטה שנשלחו אליה מאותם בכירים. החוקרים לקחו את המכשיר, והחלו בבדיקת הטענות. "אין כל קשר בין הגשת כתב האישום לתלונה של מרשתי", הבהיר אז עורך הדין משה יוחאי. "התלונה כנה ואמיתית, מגובה בראיות חזקות - קרי מסרונים שנשלחו למרשתי על ידי האנשים שאת שמותיהם מסרה למח"ש, כמו גם אנשים שהיו עדים לסיטואציות מסוימות בהם חוותה את האירועים המיניים".

תגובת שירות הביטחון הכללי: "החקירה המדוברת מנוהלת ע"י מח"ש ועל כן שירות הביטחון הכללי אינו מעורב בפרטיה. שירות הביטחון הכללי סומך ידיו על מח"ש ויפעל בהתאם לתוצאות החקירה. השירות רואה בחומרה כל מקרה של הטרדה מינית, קלה כחמורה ונוהג בנושא זה ביד קשה ובאפס סובלנות".