יועץ התקשורת של המשטרה, ליאור חורב, הגיב הבוקר (ראשון) למתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד מפכ"ל המשטרה ונגדו באופן אישי. בשיחה עם חברת מערכת חדשות 2, ספיר לוי, אמר חורב כי הטענות של נתניהו "הזויות" וכי הוא מנסה "לגרור את העסק לממד האישי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי חורב, "המשטרה לא יכולה לנהל מערכה תקשורתית כי זה לא בסמכותה והיא תישפט על פי התוצאות של החקירה - איכותה וניהולה". עוד הוסיף כי "במשטרה עובדים 33,000 שוטרות ושוטרים שעושים את עבודתם נאמנה ומישהו מנסה לרפות את ידם, תהליך שלא התחיל אתמול אלא כבר כמה חודשים - בכנסת ובמקומות אחרים".

יועץ התקשורת שהותקף ציין כי הפרסום על החקירות הנוספות של נתניהו אחרי החגים "אינן הדלפה", שכן זה היה ידוע וברור מאליו, והוסיף כי "המשטרה צריכה להמשיך לעשות את עבודתה ולא להירתע". חורב אף התייחס לפרסומים השונים באתר "ניוז 1" נגד המפכ"ל ואמר כי "אף אחד לא תמים ולא נאיבי - כולם יודעים מאיפה זה מגיע".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים של חורב כי "מדובר בעוד ניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית מתנאי העסקתו הבעייתית, שעלותה מיליוני שקלים לציבור. אם יש משהו שפוגע באמון הציבור במשטרה זוהי העסקתו התמוהה של היועץ הפוליטי חורב".

סערת ההתבטאויות בין ראש הממשלה למשטרה החלה אמש, כאשר נתניהו בחר לתקוף את המשטרה באופן חזיתי בתגובה לפרסום במהדורת סוף השבוע על חידוש חקירותיו. "כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", נמסר. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המסים ללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

עוד נכתב בתגובה כי "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".

בתגובה לדברים של נתניהו, המשטרה הגיבה בחריפות להאשמות. "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוטע בלגיטימיות של שלטון החוק".