אחרי תקופת שקט, הטרור החקלאי שב ומכה בצפון: חקלאי מאחד היישובים העמק החולה התעורר הבוקר (שבת) למחזה אימים. 300 מיכלי פירות שאחסן עלו באש ונשרפו כליל במהלך הלילה, בשווי המוערך במאות אלפי שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה שמדובר בהצתה מכוונת כפי שאירע במקרים קודמים באזור, כחלק מתופעה מדאיגה המכונה "טרור חקלאי". המקרה הזה הוא הראשון באזור לאחר מספר חודשים של שקט, שהתברר כשקט מתעתע לאחר שהסתבר שהתופעה לא חלפה.

ביולי האחרון הציתו אלמונים בית אריזה ביסוד המעלה והובילו להשמדה של כ-7,000 מכלי פירות, בנזק שמוערך במיליוני שקלים. על פי ההערכות מדובר היה בניסיון של עבריינים לגבות דמי חסות מחקלאים באזור הצפון. "מדובר בארוע טרור ולא משנה מה הרקע - לאומני או פלילי", אמר אז ראש המועצה אילן אור. "הנזק לרכוש גדול מאד עם פוטנציאל גדול מאד לפגיעה בגוף".

הנזק נאמד במיליונים
הנזק נאמד במיליונים | צילום: חדשות 2"סיפור הצתות בחקלאות הוא חלק ממאבק שמנהלים ארגוני פשיעה בניסיון לכפות על חקלאים לשלם דמי חסות, או לחילופין להשתלט על אדמתם", מסרו בארגון השומר החדש. "אנחנו קוראים לרשויות לפעול בנחישות ובאפס סובלנות כלפי העבריינים המבקשים לפגוע בריבונותה של המדינה ובמשילות בשטחים הפתוחים, עליהם לפעול להביא את העבריינים לדין. כאן המקום לציין כי גם מערכת המשפט נוטה לנהוג לעיתים בסלחנות כלפי אותם עבריינים. סלחנות זו סופה שמביאה להגברת האירועים ולפגיעה בשלטון החוק בשטחים הפתוחים".