להב 433, ארכיון
ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

שני חשודים נוספים עוכבו היום (רביעי) לחקירה במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון - בהם גם ראש מועצה אזורית במרכז הארץ. שמותיהם של השניים שזומנו לחקירה במשרדי להב 433 טרם הותרו לפרסום, ונכון לשעה זו אין כוונה להאריך את מעצרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר הגיע יו"ר הקואליציה דוד ביטן למשרדי להב 433 לצורך חקירתו השנייה בפרשת השחיתות. ביטן חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, ועל פי החשד הוא קיבל כספים לצורך כיסוי חובותיו גם כאשר כיהן כחבר כנסת. חקירתו הקודמת, שהתקיימה לפני שלושה ימים, ארכה כ-13 שעות.

אתמול פנה ביטן לבית המשפט בבקשה שיורשה לו להתראיין בתקשורת בנושא החקירות נגדו, זאת על רקע טענתו לפיה חוקרי המשטרה מדליפים פרטים בצורה מגמתית נגדו בתקשורת.

"המבקש ואשתו נחקרו מספר רב של שעות", נכתב בבקשתו של ביטן להסיר את האיסור החל עליו. "בטרם סיים חקירתו נדרש המבקש לחתום על כתב התחייבות לפיו ייאסר עליו למסור לכלי התקשורת בכל דרך שהיא, וגם לא בדרך 'הדלפה' על פרטי החקירה. על אף שהמבקש לא היה חייב לחתום על מסמך כזה לאור החסינות המוענקת לו כח"כ המונעת את מעצרו, הסכים הוא מרצונו הטוב והחופשי לחתום על התחייבות על מנת לאפשר ליחידה החוקרת לנהל חקירה עניינית, יעילה ודיסקרטית".

על פי הבקשה, דרישת היחידה החוקרת מביטן להימנע מלמסור פרטים לתקשורת, הייתה על מנת למנוע מסירת פרטים לתקשורת כדי למנוע שיבוש חקירה. "מטבע הדברים, ואם מסירת פרטים על ידי המבקש עשויה לשבש הליכי חקירה, על אחת כמה וכמה חל איסור זה על היחידה החוקרת", נכתב. "אך הכלל 'נאה דורש נאה מקיים' כנראה טרם הגיע לאוזניהם של היחידה החוקרת. רק הסתיימה חקירתו של המבקש ולא תמצא כלי תקשורת אחד במדינה שלא פרסם חלקים נרחבים הן מחקירת המבקש ובעיקר מחקירת אשתו".

המשטרה פרסמה אתמול את דבר מעצרו של איש העסקים המקורב לביטן משה יוסף שמתגורר גם הוא בראשון לציון. נציג המשטרה טען בדיון כי יוסף חשוד בין השאר במתן שוחד לכמה אישי ציבור בעת האחרונה.

שמו של יוסף נקשר בין השאר לפרויקט מתחם אלף, שבו על פי החשד זכה בנו במכרז לביצוע עבודות העפר במתחם והעביר את העבודות לביצוע לאחד מבני משפחת ג'רושי. יוסף נעצר כבר ביום ראשון ומעצרו הוארך ב-12 ימים. את יוסף מייצג עורך הדין גל דחוח.

כמו כן הוארך אתמול ב-8 ימים מעצרו של בני עוזיאל, הקבלן שנעצר ביום ראשון בחשד למעורבות בפרשה. עוזיאל חשוד בין השאר במתן שוחד לאישי ציבור בעת האחרונה, לאחר שבית המשפט קבע כי מעורבותו בפרשה ברורה וכי החלק הראייתי והמעורבות שלו משמעותיים. עוד הוארך ב-7 ימים מעצרו של חשוד נוסף, אלברט ביטון, קבלן ופעיל ליכוד שחשוד במתן שוחד לשני אישי ציבור, בהם גם ח"כ דוד ביטן.

זמן קצר לאחר מכן הוארך ביומיים גם מעצרו של עדנאן ג'רושי, בן למשפחת הפשע של ג'רושי ברמלה. בחקירתו נשאל והשיב בחיוב כי נפגש בעבר כמה פעמים עם ח"כ ביטן, אך ציין שעשה זאת פומבית כמו שהוא נפגש עם השר כחלון, המפכ"ל אלשיך ומפכ"לים אחרים, וזאת משום מעמדו והתפקיד שלקח על עצמו כיו"ר הווקף ברמלה להוריד את הלהבות ולפשר בין הצדדים.