שידור ישיר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס היום (שני) למתקפה החזיתית נגדו מצד ראש הממשלה ואמר כי "ההתנפלות על המשטרה לא הייתה ברורה". ביום עיון של צמרת המשטרה בבית מורשת רבין בתל אביב הוסיף המפכ"ל כי יש לו "אמון מלא באופן שבו מתנהלות החקירות הרגישות במשטרה" והוסיף כי הוא מגבה את החוקרים ב-100%.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא היה שום מידע חדש בפרסום בחדשות 2 במוצאי שבת", אמר אלשיך. "המידע הזה דווח כבר קודם לכן ועל כן ההתנפלות על המשטרה לא ברורה. אין שום ארגון שעוסק באכיפת חוק שעשה מה שעשתה המשטרה בטיפול בהדלפות. אנחנו נשמור על טוהר החקירות ועל ידיים נקיות, נעשה את עבודתנו בממלכתיות וללא משוא פנים ואתן גיבוי למי שעושה את העבודה בשטח".

מוקדם יותר שיגר פורום הניצבים ומפכ"לי המשטרה בדימוס מכתב תמיכה וגיבוי למפכ"ל אלשיך. במכתב כתבו הבכירים לשעבר כי הם מוטרדים מהניסיונות לפגוע במשטרה והוסיפו כי הם משוכנעים שהמשטרה פועלת למען גילוי האמת בלבד.

"בחודשים האחרונים אנו עוקבים בדאגה אחר יוזמות חקיקה שהחוט המקשר בין כולם הוא ניסיון לפגוע בעצמאות המשטרה", כתבו הבכירים וכינו את המתקפה של רה"מ: "השתלחות חסרת תקדים במשטרה ובעומד בראשה".

הבכירים בדימוס הוסיפו כי "כמי שפיקדו על יחידות המשטרה בדרגים השונים ובתקופות שונות וכמי שהיו שותפים לחקירות רגישות אנחנו משוכנעים כי חקר האמת בלבד הוא זה שעומד לנגד עיניהם של העוסקים במלאכה".

"אנחנו מוטרדים מהניסיונות לפגוע במשטרה ובמפקדיה במישרין ובעקיפין, יחד עם זאת זוקפים קומה לנוכח פעילותה למען ביצור שלטון החוק. בימים קשים אלה אנו מוצאים לנכון לחזק את ידיך, את ידי המפקדים, החוקרים וכל השוטרים הניצבים על משמרתם באשר הם", סיכמו.

חורב, ארכיון
ליאור חורב. הותקף גם הוא ע"י רה"מ | צילום: פלאש 90

המכתב נשלח כאמור נוכח הדברים שפרסם ראש הממשלה נגד המפכ"ל אלשיך בתגובה לדיווח במהדורת סוף השבוע על חקירות נוספות שנתניהו יתבקש לעבור בשבועות הקרובים. נתניהו מסר אז בתגובה לדיווח כי "כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה. מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים ללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

עוד נכתב בתגובה כי "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".

אתמול גיבה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן את המפכ"ל ואמר כי הוא סומך על מקצועיותו ויושרו וכי יש לו בו אמון מלא. עם זאת, ביקר ארדן את ההדלפות מהחקירות נגד ראש הממשלה ואמר כי יש לפתוח בחקירה נגדן.