האם נתניהו יתושאל בפרשת בזק? (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
ההערכה: יידרשו עוד חקירות | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

לאחר יותר מארבע שעות הסתיימה חקירתו ה-6 של בנימין נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים. במוקד החקירה היו שני התיקים: 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (המו"מ עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס) ובמהלכה עומת נתניהו עם העדויות החדשות שהצטברו במהלך חודשי החקירה האחרונים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר חקירתו צייץ ראש הממשלה כי "גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום". עם זאת, על פי התרשמות של גורמי אכיפת החוק, נתניהו עדיין לא הצליח להפריך את החשדות העיקריים שהועלו נגדו לאחר שעומת עם העדויות שנאספו במהלך החקירה. לא מדובר בפרשנות משפטית מסוימת, אלא הערכה שמקובלת על רוב הגורמים המעורבים בחקירה.

עם זאת יש לזכור כי חקירתו השישית של נתניהו לא תהיה האחרונה, וצפויות עוד לפחות חקירה אחת או שתיים שיתמקדו בתיק 2000. אחרי כל ההערכות הללו יש קביעה אחת ברורה: בסופו של דבר מי שיקבל את ההכרעה בדבר הגשת כתב אישום הוא היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, וההחלטה הזו צפויה להתקבל רק בעוד חודשים ארוכים.

ניגוד עניינים, נתניהו ומילצ'ן (צילום: חדשות)
אחת התמונות שהעביר רה"מ לחוקרים | צילום: חדשות

במהלך סבב החקירות הנוכחי, שהחל לאחר החגים, החוקרים מטיחים בנתניהו את העדויות החדשות שאספו בחודשים האחרונים ובעיקר מעמתים אותו עם עדויות. לאחר החקירה הזו ההערכה היא שיידרשו עוד חקירה אחת או שניים, ולאחריהן יוכלו באגף החקירות בסיכום שני התיקים ובגיבוש חוות דעת.

נכון לעכשיו לא השתנתה המגמה המסתמנת להמליץ להעמיד לדין את נתניהו - גם אם ההמלצה עצמה תיאסר לפרסום. הסוגיה היחידה שעדיין נותרה פתוחה במשטרה היא האם ההמלצה תכלול גם את עבירת השוחד החמורה.

נתניהו טוען לקשרי ידידות עזים
נתניהו טוען לקשרי ידידות עזים | צילום:

בשבוע שעבר נחשפו במהדורה המרכזית התמונות שעשויות לחזק את גרסת נתניהו: ראש הממשלה נתניהו טוען כי למשפחתו ולמשפחת מילצ'ן חברות ארוכת שנים, ומציג תמונות המחזקות את גרסתו זו. בתמונה אחת נראים ראש הממשלה וארנון מילצ'ן מחובקים באופן חברי, ובתמונה אחרת נראים נתניהו, מילצ'ן וילדיו של מילצ'ן יחד באירוע חברתי.

התמונות יחזקו את גרסת נתניהו?
התמונות יחזקו את גרסת נתניהו? | צילום:

בתמונה שלישית נראית אשת ראש הממשלה יחד עם רעייתו של מילצ'ן, ובתמונה רביעית ראש הממשלה ואשתו משחקים בכדור יחד עם ילדי מילצ'ן. בתמונה נוספת נראים הזוג נתניהו יחד עם מילצ'ן ואחד מילדיו, ובאחרת רעיית ראש הממשלה יחד עם מילצ'ן ואמו.

גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים
גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים | צילום:

התמונות, שנבחרו בקפידה והועברו לצוות החקירה בתיק המתנות, מבססות את הטענה כי בין השניים ישנה חברות אמיצה - ומתבססת על חוות הדעת של עורך הדין וינרוט, לפיה אין מניעה לקבל מתנות מחברים, כפי שהדגיש נתניהו גם במליאת הכנסת. מי שמנהלת את החקירה, ליאת בן-ארי, הדגישה כי גם מחברים אין לקבל מתנות, ודאי שלא מתנות יקרות ערך, ודאי כשמדובר בנבחר ציבור. עם זאת, נתניהו דבק בעמדתו.