אלשיך וארדן (צילום: פלאש 90 / נועם מושקוביץ, הדס פרוש / פלאש 90, חדשות)
מגבה. ארדן ואלשיך | צילום: פלאש 90 / נועם מושקוביץ, הדס פרוש / פלאש 90, חדשות

יותר מ-12 שעות אחרי המתקפה חסרת התקדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מפכ"ל המשטרה, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מגבה את אלשיך ואומר כי יש לו בו "אמון מלא". בריאיון לרשת ב' הוסיף ארדן כי הוא "סומך על יושרו ועל מקצועיותו של המפכ"ל". עם זאת, ארדן הצדיק את הביקורת של נתניהו על ההדלפות מהחקירות ואמר כי הוא שוחח עם היועמ"ש וביקש ממנו "לשקול לפתוח בבדיקה רחבה של הנושא החמור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי ארדן, בתגובה החריפה של נתניהו נגד המשטרה לא הוטל ספק ביושרו של המפכ"ל למרות ש"חקירות בכלל וחקירות של אנשי ציבור בפרט לא צריכות להתפרסם בכלי התקשורת".

השר ציין כי התגובה נגד המשטרה לא מאפיינת את היחסים בין רה"מ לשוטרים, שכן "אני משתתף בעשרות ישיבות שאותן מוביל נתניהו בנושאי אכיפה ואין שום בעיה". בהמשך תקף ארדן בעצמו את יועץ התקשורת של המשטרה, ליאור חורב, ואמר כי העסקתו פוגעת באמון הציבור.

חורב, ארכיון (צילום: פלאש 90)
יועץ התקשורת חורב | צילום: פלאש 90

"ליאור חורב ממשיך להביע את עמדותיו הפוליטיות בנושאים שעל סדר היום והמשך העסקתו במשטרה בתקופה רגישה שכזו פוגעת באמון הציבור במערכת אכיפת החוק", דברי ארדן.

מוקדם יותר התייחס חורב להתבטאויות של נתניהו נגדו, אמר כי מדובר ב"טענות הזויות" והאשים את רה"מ כמי ש"מנסה לגרור את העסק לממד האישי". לדבריו, "מישהו מנסה לרפות את ידי השוטרים - תהליך שלא התחיל אתמול אלא במשך כמה חודשים".

סערת ההתבטאויות בין ראש הממשלה למשטרה החלה אמש, כאשר נתניהו בחר לתקוף את המשטרה באופן חזיתי בתגובה לפרסום במהדורת סוף השבוע על חידוש חקירותיו. "כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", נמסר. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המסים ללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

תקף את המשטרה. נתניהו (צילום: חדשות 2)
תקף את המשטרה. נתניהו | צילום: חדשות 2

עוד נכתב בתגובה כי "הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום".

בתגובה לדברים של נתניהו, המשטרה הגיבה בחריפות להאשמות. "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוטע בלגיטימיות של שלטון החוק".