ביטן:
"תנו לי להתראיין", ביטן | צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90, חדשות

יו"ר הקואליציה דוד ביטן פנה היום (שלישי) לבית המשפט בבקשה שיורשה לו להתראיין בתקשורת בנושא החקירות נגדו בפרשת השחיתות בראשון לציון. בקשתו של ביטן מגיעה על רקע טענותיו שחוקרי להב 433 מדליפים פרטים מתוך החקירה המתנהלת נגדו לתקשורת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המבקש ואשתו נחקרו מספר רב של שעות", נכתב בבקשתו של ביטן להסיר את האיסור החל עליו. "בטרם סיים חקירתו נדרש המבקש לחתום על כתב התחייבות לפיו יאסר עליו למסור לכלי התקשורת בכל דרך שהיא, וגם לא בדרך 'הדלפה' על פרטי החקירה. על אף שהמבקש לא היה חייב לחתום על מסמך כזה לאור החסינות המוענקת לו כח"כ המונעת את מעצרו, הסכים הוא מרצונו הטוב והחופשי לחתום על התחייבות על מנת לאפשר ליחידה החוקרת לנהל חקירה עניינית, יעילה ודיסקרטית".

על פי הבקשה, דרישת היחידה החוקרת מביטן להימנע מלמסור פרטים לתקשורת, הייתה על מנת למנוע מסירת פרטים לתקשורת על מנת למנוע שיבוש חקירה. "מטבע הדברים, ואם מסירת פרטים על ידי המבקש עשויה לשבש הליכי חקירה, על אחת כמה וכמה חל איסור זה על היחידה החוקרת", נכתב. "אך הכלל 'נאה דורש נאה מקיים' כנראה טרם הגיע לאוזניהם של היחידה החוקרת. רק הסתיימה חקירתו של המבקש ולא תמצא כלי תקשורת אחד במדינה שלא פרסם חלקים נרחבים הן מחקירת המבקש ובעיקר מחקירת אשתו".

מסמך פתיחת התיק
מסמך פתיחת התיק | צילום:"לא רק שעצם ההדלפה היא חמורה, אלא היא חמורה שבעתיים כאשר היא מגמתית ומכוונת להפעיל לחצים פסולים ונפסדים על הנחקרים. מול שצף ההדלפות שמקורן רק ביחידה החוקרת, עומד לו המבקש חסר אונים, שמו ושם אשתו מוכפשים לחינם ולא ניתנת לו ההזדמנות להגיב. על כן מתבקש כבוד בית המשפט לבטל את ההגבלה שנטל עצמו המבקש".

היום פרסמה המשטרה את דבר מעצרו של איש העסקים משה יוסף שמתגורר גם הוא בראשון לציון. נציג המשטרה טען בדיון כי יוסף חשוד בין השאר במתן שוחד לכמה אישי ציבור בעת האחרונה. איש העסקים משה יוסף מוכר כמקורב של דוד ביטן.

שמו של יוסף נקשר בין השאר לפרויקט מתחם האלף, שבו על פי החשד בנו זכה במכרז לביצוע עבודות העפר במתחם והעביר את העבודות לביצוע לאחד מבני משפחת ג'רושי. יוסף נעצר כבר ביום ראשון ומעצרו הוארך ב-12 ימים. את יוסף מייצג עורך הדין גל דחוח.

ביטן (ארכיון)
ביטן (ארכיון) | צילום: אור יזרעאלי

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, המייצגים את יוסף מסרו בתגובה: "אנו מבינים את העניין הרב של רשויות החקירה במרשנו בשלב זה, שנובע מקרבתו האישית לדוד ביטן ומהניסיון להגיע באמצעותו לביטן ולאישי ציבור נוספים. בשלב זה אנו סבורים שיש לתת לחקירה להתנהל ומרשנו מוסר תשובות מלאות לחוקריו, מתוך תקווה כי אלו יגיעו למסקנות ולהמלצות הראויות בעניינו (בין אם אלו תתפרסמנה ובין אם לאו)".

כמו כן הוארך היום ב-8 ימים מעצרו של בני עוזיאל, הקבלן שנעצר ביום ראשון בחשד למעורבות בפרשה. עוזיאל חשוד בין השאר במתן שוחד לאישי ציבור בעת האחרונה, לאחר שבית המשפט קבע כי מעורבתו בפרשה ברורה וכי החלק הראייתי והמעורבות שלו משמעותיים. עוד הוארך ב-7 ימים מעצרו של חשוד נוסף, אלברט ביטון, קבלן ופעיל ליכוד שחשוד במתן שוחד לשני אישי ציבור, בהם גם ח"כ דוד ביטן.

זמן קצר לאחר מכן הוארך ביומיים גם מעצרו של עדנאן ג'רושי, בן למשפחת הפשע של ג'רושי ברמלה. בחקירתו נשאל והשיב בחיוב כי נפגש בעבר כמה פעמים עם ח"כ ביטן, אך ציין שעשה זאת פומבית כמו שהוא נפגש עם השר כחלון המפכ"ל אלשיך ומפכ"לים אחרים, וזאת משום מעמדו והתפקיד שלקח על עצמו כיו"ר הווקף ברמלה להוריד את הלהבות ולפשר בין הצדדים

השתתף בהכנת הכתבה: ברהנו טגניה