המכוניות השרופות. הדיירים חוששים (צילום: שגיא פלקס)
הדיירים בבניין חוששים | צילום: שגיא פלקס

תושבים בנהריה חוששים לביטחונם: דיירי בניין מגורים בנהריה מספרים כי מכוניות הוצתו סמוך לבניין כבר מספר פעמים - וזאת בשל אחד הדיירים המתגורר בו, שוטר במקצועו, הסופג איומים. "כבר לפני חודשיים היו פיצוצים ונפגעו כמה מכוניות, והפעם זה ממש בכניסה ללובי", סיפרה אחת מדיירות הבניין לחדשות 2 Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה הדגישו בשיחה עם חדשות 2 Online כי האירוע הקודם אינו קשור למקרה הנוכחי ואף לא הוכח בו כי מדובר בהצתה - אולם הדיירים לא משתכנעים. "אשתו של השוטר אומרת בעצמה שמנסים לחסל אותו, כל הבניין יודע את זה", סיפרה אחת הדיירות לחדשות 2 Online. "אמרו לנו בבירור: 'מראש השנה מנסים לחסל אותו'. אסור לעבור על זה בשתיקה".

לדברי הדיירת, "זו לא פעם ראשונה שזה קורה, וכל פעם זה מתקרב. המשטרה מגיעה, מפנים ובודקים - אבל לא עושים עם זה כלום. מחר-מחרתיים כבר יכול לקרות אסון". היא מוסיפה כי האירוע האחרון היה מסוכן במיוחד: "יום שישי, מישהו עלול היה לחזור בדיוק מבילוי. אף אדם עוד לא נפגע, אבל זה עוד יכול לקרות. הזזתי את המכונית כדי לא לחנות לידו".

המכוניות השרופות. הדיירים חוששים
המכוניות השרופות. הדיירים חוששים | צילום:
איומים על שוטר בנהריה (צילום: שגיא פלקס)
צילום: שגיא פלקס

"כולם מפוחדים ובלחץ", הדגישה הדיירת. "יש לי שלושה ילדים, ואני מפחדת שמחר זה כבר יקרה בתוך הבניין עצמו. מחכים שיקרה אסון ואז יפעלו". לדבריה, היא לא מכירה את השוטר באופן אישי, אלא רק יודעת כי מדובר בשוטר העובד בעיר וזוכה לאיומים: "עד שלא יחסלו אותו, לא יפסיקו עם זה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל חוקרת את נסיבות שריפת רכבו של תושב העיר שאירעה הלילה שכתוצאה מכך נפגעו רכבים סמוכים, מדובר באירוע בודד ולא כפי שצויין בפנייתם. משטרת ישראל רואה בחומרה כל פגיעה ברכוש ותפעל עם מיטב הכלים העומדים לרשותה על מנת להגיע לחקר האמת".

בהכנת הכתבה השתתפה ארנת כהן.