מי תכנן לחסל את אורן חזן? (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
חזן. כתב אישום בימים הקרובים | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) ויתר על חסינותו, וכבר בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה. כתב האישום יוגש בעקבות עימות פיזי בין חזן למנכ"ל עיריית אריאל בשנת 2014 ולאחר שימוע בו נדחו טענותיו של חבר הכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי כתב האישום, חזן הגיע באוקטובר 2014 לעיריית אריאל להתעמת עם מנכ"ל העירייה אבי עזר - לאחר שהוטל עיקול על חשבון הבנק של אמו בעקבות חוב ארנונה של העסק המשפחתי, מסעדת הבשרים "באבא גריל" באריאל. "כשהבין שמנכ"ל העירייה היה זה שהורה על הטלת העיקול, המתין הנאשם להגעתו של המנכ"ל למשרדי העירייה, כשהוא כעוס", נכתב בכתב האישום. כשהגיע המנכ"ל עם ראש העיר החל חזן לצעוק על עזר ולקלל אותו: "גנב, אני אזרוק אותך מפה".

עזר ניסה להתעלם, ובשלב זה לפי טיוטת האישום חזן "נצמד אליו עם גופו ודחף אותו". לאחר מכן דחף אותו בחוזקה "עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה המדרגות". בהמשך המנכ"ל נכנס לחדר ישיבות וחזן נכנס אחריו, סגר את הדלת ואמר: "אף אחד לא יוצא מפה". חזן גידף וקילל, עד שהוצא מהמקום על ידי ראש ועדת מכרזים. לאחר מכן התפרץ חבר הכנסת לחדרו של ראש העיר אלי שבירו והתחיל לקלל גם אותו. חזן סירב להתפנות, ואמר לראש העיר ש"יטפל בו" וידאג שהוא "לא ישב עוד בכיסא".

בדצמבר 2016 הפרקליטות הודיעה לחזן כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להעמיד אותו לדין בכפוף לשימוע: פרקליט המדינה שי ניצן המליץ על העמדת חזן לדין בגין האירוע, שהתרחש עוד לפני שחזן נבחר לכנסת. לאחר השימוע, הוחלט על הגשת כתב האישום. עם זאת, בשימוע הזכיר מנדלבליט כי לחזן יש 30 לממש את חסינותו מפני דין פלילי.

באי כוחו של חזן, עורכי הדין ציון אמיר ואפרים דימרי, מסרו לאחר החלטת היועמ"ש: "קיבלנו בצער ובאכזבה ואף בתדהמה את החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד ח"כ חזן בגין ויכוח בין שני פוליטיקאים שהתרחש לפני שנים, זמן רב לפני היבחרו לכנסת ישראל. סברנו כי תיק שעמד בפני אפשרות גניזה והיה מונח כאבן שאין לה הופכין במשך תקופה ארוכה ורק לאחר בחירתו של ח"כ חזן לכנסת הפיכו בו רוח חיים ולצערנו מצאו לנכון לעורר את המקרה מחדש - ייסגר. נקודה".