משה יוסף בהארכת מעצרו, ארכיון
משה יוסף בדיון בבית המשפט | צילום: החדשות
פרשת השחיתות בראשון לציון - "תיק 1803": המשטרה צפויה לבקש מבית המשפט לשחרר מחר (שישי) את שני העצורים האחרונים בפרשה, ובהם מי שנחשב כחשוד המרכזי - איש העסקים משה יוסף. השניים צפויים להשתחרר כבר מחר למעצר בית בתנאים מגבילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש פורסם במהדורה המרכזית כי לטענת חוקרי המשטרה, סך כל העבירות שבוצעו במסגרת תיק השחיתות, ובכללן גם עבירות כלכליות, עומד על כ-200 מיליון שקלים. מתוך הסכום הזה ביצע מקורבו של ביטן, איש העסקים משה יוסף שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה, עבירות בסכום מצטבר של כ-130 מיליון שקלים.

ביטן לאחר חקירתו (ארכיון)
חשוד שקיבל כסף מיוסף. ביטן | צילום: החדשות

במסגרת החקירה, חוקרי המשטרה ורשות המסים הקפיאו נכסים שונים השייכים ליוסף ולהוריו ובהם נחלת קרקע במשמר השבעה הכוללת דירות, קרקעות ונכסים נוספים. במקביל פורסם אתמול כי לצוות ההגנה של יוסף, שמנה עד כה את עו"ד גיל דחוח, הצטרף גם עו"ד אילן סופר, שנמנה בין השאר גם עם פרקליטיו של מיקי גנור, עד המדינה בפרשת כלי השיט והצוללות (תיק 3000).

יוסף ממשיך לשתוק בחקירותיו ומסרב להשיב לשאלות החוקרים. לטענתו ולטענת פרקליטיו הם איבדו אמון בחוקרים, שכן לדבריהם אלה אינם מבקשים להגיע לחקר האמת ואילו כל רצונם הוא להשיג עוד ועוד מידע שיפליל ויבסס את החשדות, בעיקר נגד ח"כ ביטן.

חגית ביטן: משה יוסף הלווה לי כסף

בתחילת השבוע נחקרה גם רעייתו של ביטן, חגית, בעיקר סביב ההפקדות החשודות שהופיעו בחשבון הבנק שלה בסך מאות אלפי שקלים. בחקירתה הרחיקה ביטן את עצמה מהסכומים שהופיעו בחשבונה וטענה כי בעלה היה זה שניהל את החשבון.

במהדורה המרכזית פורסם כי ביטן אישרה בחקירתה כי קיבלה ממשה יוסף מעטפה ובה 8,000 שקל במזומן בסניף "רהיטי מצדה", שם התקינה המשטרה ציוד האזנה והקלטה. כשהחוקרים שאלו אותה על מקור הכספים, סיפרה ביטן כי מדובר בהלוואה אישית שקיבלה לאור קשיים כלכליים אליה נקלעה, וכי בעלה לא ידע אודותיה.

סניף
סניף "רהיטי מצדה" בראשון לציון | צילום: גוגל מפות

במסגרת חקירת פרשת השחיתות בראשון לציון, המכונה גם "תיק 1803", חוקרי המשטרה סבורים שאיש העסקים משה יוסף היה "המוציא והמביא" של ביטן בכל הקשור לכיסוי חובותיו ולתמורה שניתנה לאנשי העסקים. המשטרה חושדת בין השאר שיוסף מימן את חתונת בתו של ביטן בסכום של 260 אלף שקלים, לפני יותר משלושה חודשים - זאת לאחר שבהקלטות שמצויות בידי החוקרים נשמעו השניים מדברים על כך. במקביל, מקורבים לביטן הבהירו בפניו: "אם תתפטר מהכנסת - תיעצר".

במהלך חקירתו השלישית של ביטן שהתקיימה ביום ראשון, הטיחו החוקרים את החשד הזה בביטן ותגובתו הייתה: "שילמנו את כל הסכום לבעלי האולם במזומן מהצ'קים שבני הזוג קיבלו מהאורחים". חשד אחר שהועלה אתמול בחקירה - שדוד ביטן קיבל 15 אלף שקלים במזומן מהקבלן ופעיל הליכוד אלברט ביטון שאף הוא נעצר בפרשה.