שתי עדויות משמעותיות נגד ביטן (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

במשטרה הודיעו היום (שני) על סיומה של החקירה בעניינם של בכירים במשרד הבריאות בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות. על פי ההודעה, במסגרת החקירה נחקרו מספר רב של מעורבים, לרבות מנהלת מחלקה, מנהלת תחנת הסגר, מהנדסי וטכנאי מזון, ובסופה גובשה תשתית ראייתית לכאורה נגד 7 עובדי משרד הבריאות בחשד לקבלת שוחד וכן נגד 5 יבואנים ויועצי מזון בעבירת מתן שוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, לאורך מספר שנים קיבלו החשודים שוחד וטובות הנאה מיבואני מזון בסכום כולל של מאות אלפי שקלים. בתמורה סייעו להם הבכירים במשרד בשחרור מהיר של מכולות מזון רגיש המגיעות דרך נמל אשדוד, זאת מבלי שהסחורות נדגמו וניתן האישור הרפואי המתאים עבור שחרורן. השחרור המהיר חסך את כספי אחסנת המכולות והביא ליבואנים יתרון שיווקי לקהל הצרכנים על חשבונם של המתחרים בשוק.

עם סיום החקירה הודיעה היחידה החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה להעמדתן לדין של רות שימברג, מנהלת מחלקת היבוא בשירות מזון ארצי של משרד הבריאות וויקטוריה שמיט, מנהלת תחנת הסגר באשדוד. "כמו כן גובשה תשתית ראייתית לכאורה נגד בכירים נוספים במשרד ויבואנים של מוצרי מזון, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות לכאורה בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, טיפול רשלני בתרופות ובחומר רעיל ועוד", נמסר.

מדובר בחקירה שהתנהלה בכוח משימה מיוחד בו היו שותפים היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, פרקליטים מן המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ורשות המיסים - יחידת יהלום. "משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה כנגד תופעות המשפיעות באופן ישיר על האזרחים הנורמטיביים, מבלי שאלו יודעים שהם נפגעים", נמסר. "האמור, דורש הפעלת מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות, לשם חשיפת מבצעי העבירה והעמדתם לדין".